Czytających: 8965

Jaworzyna Śląska: Podbili Jaworzynę

Niedziela, 3 października 2021, 9:34
Aktualizacja: 9:40
Po trudnym meczu piłkarze wałbrzyskiego Górnika pokonali w Jaworzynie Śląskiej miejscową Karolinę 4–1.

Wynik wskazuje, że to był łatwy mecz dla podopiecznych Marcina Domagały, ale tak wcale nie było. Karolina nastawiła się na grę defensywną i bronienie dostępu do bramki. Od czasu do czasu miejscowi starali się wyjść z groźną kontrą. W 20 minucie Górnicy wyszli na prowadzenie po golu zdobytym uderzeniem głową przez Smoczyka. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla biało-niebieskich są tylko kwestią czasu, wtedy dość nieoczekiwanie Karolina doprowadziła do remisu. W drugiej połowie nasi wyszli na prowadzenie w 54. minucie, kiedy jedenastkę na gola zamienił Chajewski. W ostatnich 10 minutach do bramki przeciwnika trafili jeszcze Valencia Rodriguez oraz Kobylański.

KAROLINA JAWORZYNA ŚL. - GÓRNIK 1:4

Górnik - Stec, Rosicki, Orzech, D.Michalak Smoczyk, Grudziński (75' Rodriguez), Kopernicki, Rzeszotko (46' Sobiesierski),
Kobylański (85' Biskup) Krawczyk (85' Niedżwiedzki), Chajewski. Trener Marcin Domagała.