Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3762
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podgórze się zmienia

Piątek, 8 stycznia 2021, 6:41
Aktualizacja: 8:26
Autor: red
Wałbrzych: Podgórze się zmienia
Fot. red
Roman Szełemej podkreślał wielokrotnie, że Gmina Wałbrzych nie zapomina o tzw. starych dzielnicach i je modernizuje i rewitalizuje i przykładem takiej dzielnicy ma być Podgórze.

- Mimo pandemii oraz zimy nie zwalniamy z realizacją inwestycji. Za ponad 2 mln zł, ze środków własnych miasta gruntownie remontujemy ulicę Niepodległości od ul. Kaszubskiej do Sikorskiego. Modernizacja tego odcinka drogi zakończy się już w kwietniu 2021 roku. Ten remont wykonujemy w całości ze środków gminy - mówi prezydent Wałbrzycha.

Remont jest wykonywany mimo padającego śniegu, ale temperatury nie są zbyt niskie i można je kontynuować. Powstaną nowe chodniki, oświetlenie uliczne. W tym roku dokończony zostanie również remont ulicy Wałbrzyskiej dzięki porozumieniu z Kopalnią Bartnica.
- Wymieniona zostanie cała infrastruktura podziemna, ale remontujemy nie tylko drogi, ale też kamienicę przy ulicy Niepodległości 14-16, gdzie powstanie 25 mieszkań. W tym roku planujemy jeszcze rozbiórkę kolejnych kamienic, które straszą swoim wyglądem i nie nadają się do remontu - kontynuuje prezydent.

W miejscach po wyburzonych nieruchomościach powstaną parki kieszonkowe, na które gmina pozyskała środki z Ministerstwa Klimatu.

Twoja reakcja na artykuł?

65
70%
Cieszy
13
14%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
2
2%
Złości
9
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group