Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5519
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podium dla OutPoint Rally Team!

Wtorek, 13 kwietnia 2021, 8:40
Aktualizacja: 8:44
Autor: PAW
REGION: Podium dla OutPoint Rally Team!
Fot. Filip Bądkowski
W miniony weekend odbyła się w Nowej Rudzie 5 edycja Tech–Mol Rally będąca jednocześnie pierwszą rundą Marten Tarmac Masters 2021 – drugoligowego cyklu rajdowego w Polsce.

Na starcie pojawiło się ponad 80 załóg z całej Polski, w tym ścisła czołówka Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie nie zabrakło również patronowanego przez nas zespołu OutPoint Rally Team w składzie Aleksander Ciuksa i Filip Bądkowski startującego Citroenem C2 w markowej klasie Citroena. Po bardzo trudnej i wyczerpującej batalii, jaką stoczyli podczas 6 rozgranych odcinków specjalnych na terenie Czerwieńczyc i Przygórza, zajęli 3. miejsce w klasie ustępując rywalom z 2 miejsca tylko o 0,3 sekundy.
- Dziękujemy i jednocześnie gratulujemy organizatorom za zorganizowanie tak udanych dla nas zawodów, szczególnie w tak trudnym czasie, jaki teraz panuje na świecie. Rajd był dla nas wszystkich myślę dużym wyzwaniem. Odcinki jakie zostały dla nas przygotowane były piekielnie szybkie, ale też bardzo nierówne. Po przejeździe pierwszej porannej pętli, stały dodatkowo bardzo brudne poprzez naniesiony "syf" z pobocza przez mocniejsze samochody, które jechały przed nami. Musieliśmy się więc pilnować na każdym milimetrze trasy, co finalnie się udało i jesteśmy cali na mecie. Walka z kolegami na ułamki sekund pokazała nam, że jesteśmy w dobrej formie i jest to bardzo dobry prognostyk na resztę sezonu - tak podsumowuje rywalizację pilot zespołu Filip Bądkowski.

Jednakże przed samymi zawodami zespół nie uniknął stresowych sytuacji, o których wspomina Aleksander Ciuksa.
- Na tydzień przed zawodami pojawiły się u nas problemy z instalacją elektryczną w samochodzie i po wielu godzinach spędzonych w garażu nie udało nam się rozwiązać problemu. Na dwa dni przed rajdem z pomocą przyszedł zaufany elektryk samochodowy, któremu udało się naprawić usterkę i mogliśmy ze spokojem przygotowywać się do rywalizacji. Jednak po sobotnim badaniu kontrolnym awarii uległ rozrusznik, ale na całe szczęście z naprawą nie było problemu i stanęliśmy na starcie w pełni już sprawnym samochodem. 3. miejsce bardzo nas cieszy, ale nie spoczywamy na laurach i już bierzemy się za przygotowania do kolejnej rundy.

- Szczególne podziękowania należą się naszym partnerom, którzy w nas uwierzyli i postanowili nas wesprzeć w tym sezonie.
Grupie OutPoint z Wałbrzycha, Ogrodom Szmidla ze Świebodzic, AutoSerwisowi Wojciech Nowak z Nowej Rudy oraz Firmie Instalacyjnej Panter z Wałbrzycha - dziękujemy że jesteście z nami! - dodają wspólnie.

Przypomnijmy 2 runda Marten Tarmac Masters odbędzie w dniach 8-9 maja 2021 na terenie gminy Głubczyce w województwie opolskim.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia poczynań zespołu na ich facebook'owego fanpaga.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group