Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5549
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Podkopem do sąsiada

Wtorek, 21 września 2021, 10:24
Aktualizacja: 10:25
Autor: red
powiat wałbrzyski: Podkopem do sąsiada
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony piątek w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy wpadł 35–letni boguszowianin, który w ostatnim czasie włamał do mieszkania sąsiada. Mężczyzna wykorzystał dłuższą nieobecność pokrzywdzonego, wykuł dziurę w podłodze swojego lokalu, a następnie przebił się do pomieszczenia obok.

17 września w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udali się na ul. Chopina w Boguszowie-Gorcach. Tam zatrzymali 35-letniego mieszkańca tej miejscowości. Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili, że mężczyzna w ostatnim czasie włamał się do swojego sąsiada. Zrobił to jednak w sposób niekonwencjonalny na tzw. podkop. Mężczyzna wykuł dziurę w podłodze swojego pokoju, by następnie to samo zrobić w pomieszczeniu obok, i wykradł z sąsiadującego mieszkania miedziane i metalowe elementy centralnego ogrzewania, powodując straty w kwocie ponad tysiąca złotych.

Dzień później koło godziny 17:00 funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domku jednorodzinnego w Borównie. Jeden ze sprawców miał zostać ujęty przez właściciela posesji na gorącym uczynku przestępstwa. Na miejscu okazało się, że podejrzanym o włamanie jest 21-letni mieszkaniec Czarnego Boru, który uszkadzając ramę okna wszedł do wnętrza budynku i przygotował sobie do wyniesienia sporą ilość kabla elektrycznego. Straty pokrzywdzony oszacował na około 700 złotych. W toku wykonanych dalszych ustaleń boguszowscy policjanci następnego dnia nad ranem udali się do jednego z mieszkań w Jaczkowie, gdzie w ich ręce trafił współsprawca włamania - 21-latek.

Wszyscy podejrzani w trakcie czynności procesowych przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Mężczyźni staną teraz przed sądem. Za kradzieże z włamaniami grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
20%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group