Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podpatrywali specjalistów

Środa, 5 października 2022, 11:38
Aktualizacja: 12:09
Autor: red
Wałbrzych: Podpatrywali specjalistów
Fot. KMP Wałbrzych
Jak używać miernika prędkości, w jaki sposób zatrzymać pojazd do kontroli, aby nie spowodować zagrożenia w ruchu drogowym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z codzienna służbą, podczas wczorajszych działań profilaktycznych z wałbrzyskimi policjantami, mogli uzyskać uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu. Na co dzień uczęszczają oni do klasy mundurowej, a wielu z nich już wie, że w przyszłości chce zasilić szeregi Policji.

Wczoraj uczniowie wraz z wychowawcą Agnieszką Ptasznik uczestniczyli w zajęciach praktycznych z funkcjonariuszami wałbrzyskiej "drogówki". W trakcie wspólnych działań najpierw kadeci z klasy mundurowej dowiedzieli się na czym polega kontrola prędkości i co wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nastąpienie każdy z uczniów, a także wychowawca, miał możliwość indywidualnie zapoznać się z ręcznym miernikiem prędkości wykorzystywanym przez mundurowych w codziennej służbie.

Spotkanie miało charakter nie tylko edukacyjny, ale również profilaktyczny. Młodzi ludzie wkrótce sami zasiądą za kierownicą samochodu. Policjanci informowali uczniów na temat bezpiecznego zachowania na drodze i przestrzegania przepisów w tym zakresie. Mamy nadzieję, że uzyskana przez nich wiedza przyda im się w przyszłości.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group