Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3221
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podpisane porozumienie Galeria Centrum 5i

Piątek, 20 grudnia 2013, 9:00
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Podpisane porozumienie Galeria Centrum 5i
Fot. użyczone
W Wałbrzychu odbyło się spotkanie przedstawicieli wałbrzyskich instytucji kultury, edukacji, turystyki mające na celu podpisanie porozumienia Galeria Centrum 5i. Jest to porozumienie mające na celu stworzenie zintegrowanej, wspólnej oferty aktywizacji społecznej na osób niepełnosprawnych mieszkających na obszarze powiatu wałbrzyskiego i przygotowanie innowacyjnych projektów na nowy okres programowania środków unijnych w latach 2014–2020.

– Stało się. Powstało porozumienie/partnerstwo na rzecz aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych, partnerstwo najważniejszych wałbrzyskich instytucji życia kulturalnego, sportowego, edukacyjnego itp. Partnerstwo, które ma formę otwartą i wierzę, że niebawem do niego dołączą nowe instytucje, które zaoferują swój potencjał i możliwości na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych. Ma to tym większe znaczenia, że już na początku przyszłego roku ruszy nowa siedziba naszego Centrum 5i przy ul. Limanowskiego 13, dzięki wielkiemu wsparciu Prezydenta Romana Szełemeja oraz dyrektora wałbrzyskiego MOPS-u Grażyny Urbańskiej. Nowe wspólne projekty w latach 2014-2020 będą miały wielką siłę - mówi Grzegorz Kruszyński.

Porozumienie podpisali:

- Jacek Drejer - Dyrektor Muzeum,
- Alicja Młodecka - dyrektor Galerii BWA
- Piotr Krzywda - Zespół Szkół nr 5
- Krzysztof Urbański - Zamek Książ sp. z o.o.
- Jolant Sokołowska - Instytut Badania Kompetencji/Explora Park
- Zbigniew Prażmowski - Teatr Lalki i Aktora
- Danuta Marosz - Teatr Dramatyczny
- Jolanta Ceran - Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zespołu Szkół Specjalnych Zawodowych,
- Wałbrzyski Ośrodek Kultury
- Anna Pośpiech – Orientalne Klimaty
- Mariusz Gawlik - Wałbrzyskie Centrum Sportowo- Rekreacyjne „AQUA- ZDRÓJ” Sp. z o.o. w Wałbrzychu,
oraz Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej.

Już w styczniu 2014 roku każda z ww. instytucji deleguje swoje przedstawiciela do pracy Grupy Roboczej. Grupa robocza wypracuje kompleksową ofertę usług dla osób niepełnosprawnych, opartą na potencjale programowym, organizacyjnym i technicznych Partnerów. Wspólna oferta będzie promowana w 2014 roku poprzez organizacje zrzeszające i wspierające środowisko osób niepełnosprawnych. Nawiązane partnerstwo będzie również pozyskiwało środki na integracje osób niepełnosprawnych w nowym okresie programowania środków unijnych w latach 2014-2020.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group