Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Podróż busem czy samolotem?

Czwartek, 2 grudnia 2021, 6:39
Autor: artykuł zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Podróż busem czy samolotem?
Fot. użyczone
Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd za granicę w celu wakacyjnym, zarobkowym, czy jakimkolwiek innym, stajesz przed koniecznością wyboru środka transportu. Najpopularniejsze z nich (oprócz podróży własnym pojazdem) to bus i samolot. W tym tekście dowiesz się, jakie wady i zalety posiadają zarówno jeden, jak i drugi, a także czym kierować się w wyborze komunikacji pomiędzy krajami europejskimi.

Podróż samolotem - za i przeciw

Na pierwszy ogień skupimy się na lotach samolotem, gdyż większości z nas właśnie ten sposób podróżowania przychodzi na myśl jako pierwszy, jeśli w grę wchodzi wyjazd zagraniczny.

Zalety lotów samolotem

Lot samolotem z pewnością jest najszybszym sposobem dotarcia na miejsce. Podróż z Polski do Włoch, Wielkiej Brytanii czy zachodniej części Niemiec trwa około 2,5 godziny. Dla porównania samochód jadący ze średnią prędkością 70 km/h pokona mniej więcej 175 km. Dlatego na samolot warto zdecydować się w przypadku naprawdę znacznej odległości do przebycia.

Kolejnym faktem przemawiającym za kupnem biletu w jednej z linii lotniczych jest wysoki poziom komfortu podróżowania. Fotele w samolotach są miękkie i szerokie, a podczas lotu można kupić sobie posiłek lub ciepły napój.

Ostatnia zaleta, która przychodzi na myśl to najwyższy wskaźnik bezpieczeństwa. Wypadki lotnicze zdarzają się naprawdę rzadko, w przeciwieństwie do tych na drogach.

Wady komunikacji lotniczej

Mimo że po lekturze poprzedniego akapitu samolot może wydawać się idealnym środkiem transportu, to jednak ma też swoje wady, które mogą być dla osób podróżujących sporym utrudnieniem.

Przede wszystkim na niekorzyść samolotu przemawia cena biletu. Określenie tanie linie lotnicze nie oznacza często, że koszty podróży będą niskie. Zwłaszcza jeśli do wyjazdu zostało niewiele czasu, potrzebujemy transportu w okolicy świąt bądź chcemy zabrać ze sobą coś więcej, niż bagaż podręczny.

Kolejny minus to trudności związane z przebukowaniem biletu na inny termin. Często zdarza się, że kupujemy lot kilka miesięcy wcześniej (aby zaoszczędzić), jednak sytuacje losowe uniemożliwiają nam podróż w danym terminie. Jak nietrudno się domyślić, w takim przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że linie lotnicze będą wyrozumiałe.

Kłopotów może nastręczyć także dojazd do i z lotniska. Oczywiście najlepiej zrobić to autobusem lub poprosić o pomoc znajomego, gdyż parkingi przy lotniskach zazwyczaj są dosyć drogie. Nie zapomnijmy, aby być na miejscu odpowiednio wcześniej, gdyż spóźnienie może oznaczać, że nigdzie nie polecimy.

Trzeba nadmienić także, że podróż samolotem niesie za sobą pewne ograniczenia. W końcu nie w każdym interesującym nas mieście znajduje się lotnisko, a także nie każdemu z nas na lot pozwala zdrowie. Osoby będące po udarach i operacjach, a także przewlekłe chore na serce i płuca powinny unikać tego środka transportu.

Wreszcie trzeba zaznaczyć, że barierą dla niektórych może być skomplikowany system odpraw, tłok i zamieszanie na lotnisku czy po prostu lęk wysokości.

Podróż busem - dlaczego warto?

Na szczęście samolot to nie jedyny środek transportu międzykrajowego. Podróżowanie busem lub autokarem to dobra alternatywa dla tego sposobu komunikacji. Teraz zastanowimy się, dlaczego właśnie warto rozważyć wybór busa.

Zalety podróży busem

Tak, jak w przypadku samolotu cena była pierwszą wadą, tak co chodzi o busa jest ona pierwszą zaletą. Przejazd często jest nawet o połowę tańszy od lotu czy połączenia pociągiem, dlatego dobrze rozważyć właśnie kwestie finansowe.
Wiele osób uważa, że wielogodzinna jazda busami jest męcząca, jednak w nowoczesnych busach i autokarach stawia się na komfort i nie stroni od udogodnień, czyli możesz liczyć na wygodne, rozkładane siedzenia, nawiewy, klimatyczne oświetlenie czy nawet dostęp do WiFi. Dzięki temu możesz podczas jazdy wygodnie się ułożyć oraz swobodnie oglądać przez całą podróż ulubiony serial czy słuchać muzyki.

Co więcej, busy są również jednym z bezpieczniejszych środków transportu - prowadzą je tylko doświadczeni kierowcy, którzy robią wszystko, aby ich podróżni dotarli na miejsce cali i zdrowi. Oczywiście wszystkie z pojazdów poddawane są regularnym kontrolom i naprawom, dzięki czemu przykre sytuacje na trasie należą do rzadkości.

Firmy zajmujące się transportem busami zazwyczaj oferują klientom przejazd "od drzwi do drzwi", co pozwala oszczędzić czas i nerwy - kierowca podjedzie pod wskazany przez Was adres zarówno w Polsce, jak i za granicą, a trasy układane są tak, aby zajęły możliwie najmniej czasu.

Jeśli wszystkie powyższe zalety są dla Ciebie przekonujące, koniecznie zajrzyj tutaj: www.busywroclawniemcy.pl

Wady komunikacji samochodowej

Podróż autobusem także nie jest idealna, zwłaszcza jeśli na drogach panuje spory ruch. Musimy się wtedy liczyć z wydłużeniem czasu jej trwania bądź staniem w korkach. Wiele godzin spędzonych w fotelu jest dosyć nużące, możesz jednak liczyć na przerwy, podczas których rozprostujesz nogi.

Dlaczego jednak bus?

Przede wszystkim dlatego, że transport busem pozwala zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy, zabrać ze sobą większy bagaż i dojechać w konkretne miejsce. Bus to sposób na tanie i przyjemne podróżowanie!

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
4
80%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group