Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3593
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Podstawowe informacje o węglu. Poznaj bliżej parametry materiału opałowego!

Sobota, 16 października 2021, 6:35
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Podstawowe informacje o węglu. Poznaj bliżej parametry materiału opałowego!
Fot. użyczone
Kopalnie węgla kamiennego stanowią znak rozpoznawczy naszego państwa. Województwo Śląskie oraz poszczególne regiony na Dolnym Śląsku skutecznie napędzają polską gospodarkę. Polskie złoża węgla są niezwykle bogate, przez co staliśmy się również dystrybutorem opału na skalę europejską. Co tak naprawdę kryje się pod potocznym czarnym złotem? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie parametry powinno mieć to paliwo stałe? Zapraszamy Cię do naszego artykułu, w którym zagłębimy się nieco w historię węgla kamiennego.

Rodzaje węgla kamiennego. Sprawdź typy materiału, które dostępne są na polskim rynku

Węgiel wydobywany z kopalni nie tylko na terenie naszego kraju, można rozróżnić ze względu na jego typy, a także właściwości takie jak: spiekalność, kaloryczność, zawartość popiołu, a także siarki. Surowiec został podzielony na kilka rodzajów:
• płomienny – stosowany do wszelkiego rodzaju kotłów
• gazowy – wykorzystywany w gazownictwie i koksownictwie
• gazowo-koksowy
• metakoksowy

i jeszcze wiele, wiele innych. Wyselekcjonowanie węgla może również wystąpić na tle wielkości ziaren. Z tego względu, na rynku napotkasz także materiał opałowy: gruby (kostka, orzech), średni (groszek, grysik), a także miałowy. W trakcie zamawiania, warto przeglądać dokładnie parametry produktów, aby nie trafić na kiepskiej jakości wyrób. Sprawdź, jakie wartości powinny widnieć na opakowaniach paliwa stałego!

Ważne informacje dla osób, które ogrzewają swój dom węglem. Poznaj parametry opału!

Wydajny węgiel musi mieć w swoim składzie zachowane normy. Nigdy nie wybieraj „pierwszego, lepszego” materiału opałowego, tylko starannie prześledź oferty, jakie są dostępne w sprzedaży u różnych dystrybutorów. Wysokiej jakości paliwo stałe do każdego kotła, wprost idealne na zimę, znajdziesz we wrocławskim Składzie Opału „Stach”: https://wegiel-stach.pl/wegiel-wroclaw/. Wyroby z tej firmy są sprowadzane z najlepszych, polskich kopalń. Znajdziesz tam m. in. wydajne i gruboziarniste komponenty: orzech i kostka. Pierwszy z nich charakteryzuje się mniejszą granulacją. Kolejne parametry są mniej więcej takie same. Oba rodzaje węgla cechują się małą zawartością popiołu oraz wysoką kalorycznością, przez co coraz więcej osób sięga właśnie po ten materiał opałowy. Skład paliwa stałego z firmy „Stach” jest bardzo atrakcyjny. Z całą pewnością wyrób sprosta Twoim oczekiwaniom i zagwarantuje ciepło w każdym domu podczas mroźnych, zimowych dni. Już dzisiaj skonsultuj się z najlepszymi fachowcami i zamów odpowiednią ilość wartościowego węgla.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group