Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 2324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowali Barbórkę

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 24 stycznia 2019, 7:29
Aktualizacja: 8:44
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się wczoraj spotkanie podsumowujące Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka 2018.

Wałbrzyska Barbórka 2018 to była nie tylko Karczma Piwna czy Babski Comber - to wiele imprez towarzyszących, skierowanych do całych rodzin, mających za zadanie podkreślenie tradycji górniczych Wałbrzycha i całego naszego regionu. W ramach Festiwalu Tradycji Górniczych zorganizowano między innymi Szychtę Rodzinną i Szychtę Szkolną. Były wystawy, prezentacje, koncerty, wykłady i prelekcje. A wszystko po to, aby pamięć o górniczych tradycjach, zwyczajach i obrzędach nie zanikła.

Wczoraj przyszedł czas na podsumowanie Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2018 i podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w organizację Festiwalu. Podziękowania i pamiątkowe dyplomy trafiły między innymi do sponsorów, wolontariuszy z "Energetyka", ZS nr 8, ZS nr 5, III LO, ZS nr 4 i Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu przy ZSZS, do PSP nr 22, Centrum Animacji Karolandia, Stowarzyszenia Emerytów i rencistów PRG w Wałbrzychu, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, Stowarzyszenia Górnicza Pamięć, Stowarzyszenia "Gwarkowie Thoreza", Stowarzyszenia Gwarków KWK "Victoria" i Kopalń Wałbrzyskich, Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych", Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, firmy Ronal Polska, Funduszu Regionu Wałbrzyskiego i Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych "Victoria".

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group