Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2204
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowali Barbórkę

Piątek, 31 stycznia 2020, 13:34
Aktualizacja: Sobota, 1 lutego 2020, 9:40
Autor: JAZ
Wałbrzych: Podsumowali Barbórkę
Fot. JAZ
W Starej Kopalni podsumowano 5 edycję Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2019. Zeszłoroczna Barbórka była prawdziwym wydarzeniem organizacyjnym.

Trwała przez 7 dni. W związku z tym podziękowano wszystkim zaangażowanym w kultywowanie tradycji górniczych.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia jest rok w rok bardzo mocno zaangażowana w kultywowanie tradycji górniczych. Zachowanie pamięci o zawodzie jest celem samym w sobie. To dzięki takim uroczystościom możemy wiedzieć więcej na temat przeszłości miasta. Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni, cieszył się, że impreza zakończyła się sukcesem organizacyjnym. Festiwal trwał od 1 do 7 grudnia. W jego trakcie odbyły się biesiady dla dzieci i dorosłych. Kobiety bawiły się na Babskim Combrze. Odbywały się konkursy i wystawy. Całość zwieńczył koncert Another Pink Floyd. Wynika z tego, że postawiony przez organizatorów cel, który zakładał integrację środowisk związanych z górnictwem, przekazywanie wiedzy o górnictwie dzieciom i młodzieży, został zrealizowany.
- Duża w tym zasługa Rodzinnej Szychty, co w sumie składało się na szereg imprez dla dzieci i młodzieży - mówi Jan Jędrasik.

W 15 wydarzeniach, które składały się na Festiwal Tradycji Górniczych, przewinęło się ponad 4 tysiące gości. To pokazuje, że jest to bardzo ważny dla wałbrzyszan okres.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group