Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2862
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowali ferie

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 lutego 2010, 15:24
Aktualizacja: 15:27
Autor: red
Fot. MOPS w Wałbrzychu
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzych podsumował ferie zimowe. Ten czas wolny od nauki sporo wałbrzyskich dzieci spędziło w świetlicach środowiskowych.

Świetlice środowiskowe oraz świetlice opiekuńczo-wychowawcze podlegają pod Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Od kilku lat instytucje te organizują ferie dla dzieci, które zimową przerwę w nauce spędzają w Wałbrzychu.

W środowiskowej świetlicy „Glinik Nowy”, środowiskowej świetlicy „Śródmieście”, Ośrodku Profilaktyki Dzieci i Młodzieży, środowiskowej świetlicy „Piaskowa Góra”, „Klubie Młodzieżowym”, środowiskowej świetlicy „Podzamcze”, środowiskowej świetlicy „Szczawienko”, środowiskowej świetlicy „Lubiechów” zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku. W zajęciach zorganizowanych w tych punktach wzięło udział ponad 120 dzieci.

Podczas spotkań najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wzięli udział w czytaniu bajek przez Ogólnopolski Teatr William-Es. Oprócz tego dzieci były w kinie na projekcji filmu animowanego pt. „Planeta 51”. Uczniowie odwiedzili wałbrzyski Skate Park, gdzie dzieci i młodzież brały udział w zajęciach sportowych. Ponadto młodzież była z wizytą w Muzeum Ziemi Wałbrzyskiej, gdzie uczestniczyła w zajęciach pt: „Świat toruńskiego piernika”. Kolejną atrakcją było zwiedzanie zakamarków Zamku Książ, a także wyjścia do restauracji McDonalds i pizzerii „Halo Pizza” oraz wyjazdy do Krainy Zabawek „Mikołajek”.

Organizatorzy zimowego wypoczynku przygotowali także piesze wycieczki po okolicznych terenach, wyjścia na sanki, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci wzięły udział w konkursach plastycznych o tematyce zimowej, rozgrywkach stolikowych w chińczyka, szachy, gry planszowe, turniejach w tenisa stołowego, konkursach sprawdzających wiedzę. Starsza młodzież uczestniczyła w konkursie poezji miłosnej, turnieju bilardowym, zajęciach z zakresu fotografii i obróbki zdjęć cyfrowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group