Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4758
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Podsumowania i plany w Jedlinie–Zdroju

Piątek, 19 stycznia 2018, 8:53
Aktualizacja: 12:02
Autor: Robert Bajek
REGION, Jedlina-Zdrój: Podsumowania i plany w Jedlinie–Zdroju
Fot. Robert Bajek
Podczas wczorajszego spotkania Burmistrza Leszka Orpla z mieszkańcami Jedliny–Zdroju nastąpiło podsumowanie wydarzeń, które miały miejsce w roku 2017 na terenie gminy i przedstawienie planów inwestycyjnych na rok 2018.

- Rok 2017 był udany. Udało nam się rozpędzić proces inwestycyjny. Na inwestycje pozyskaliśmy pieniądze - ponad 3miliony złotych z różnych źródeł a nasze inwestycje to przeszło 6 milionów złotych. Wybudowaliśmy między innymi wieżę na Borowej, zrealizowaliśmy dwa ciągi pieszo-rowerowe, wyremontowaliśmy kilka dróg - między innymi ulicę Włościańską i ulicę Zamkową, uruchomiliśmy dla mieszkańców dofinansowanie do likwidacji kotłów węglowych z dopłatą 50 procent inwestycji, rozpoczęliśmy wymianę lamp oświetleniowych na energooszczędne, wykonaliśmy kilka inwestycji infrastrukturalnych. To jak na miasto poniżej 5 tysięcy mieszkańców całkiem dobry poziom inwestycyjny. Kontynuowaliśmy kilka programów związanych z imprezami, które co roku prowadzimy, wspomagamy nasze organizacje sportowe. To był mocno rozpędzony rok i możemy powiedzieć, że był udany - tak Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju podsumował rok 2017 w Gminie Jedlina-Zdrój.

Jeżeli chodzi o plany inwestycyjne na rok 2018 warto wymienić budowę odcinków kolektora sanitarnego przy ul. Chrobrego i Pokrzywianki, termomodernizację budynku szkoły przy ul. Słowackiego, modernizację systemu informatycznego i wprowadzenie e-usług, rozbudowę kompleksu sportowego, gdzie powstanie miasteczko rowerowe, siłownia terenowa i kryta trybuna, rewitalizację uzdrowiskowej przestrzeni przy Al. Niepodległości i ul. Sienkiewicza, dalszą modernizację oświetlenia ulicznego, modernizację przestrzeni targowej, dalsze zagospodarowanie turystyczne Gór Wałbrzyskich, wykonanie projektu Singiel Tracków czy uruchomienie dla mieszkańców bezpłatnej wypożyczalni rowerów elektrycznych, o czym pisaliśmy TUTAJ

Warto też wymienić planowane rozpoczęcie budowy ujęcia wodnego w Kamieńsku, modernizację odcinka ul. Kłodzkiej od ul. Moniuszki do Kościoła w Kamieńsku i rozpoczęcie modernizacji Linii Kolejowej nr 285 na trasie Jedlina-Zdrój - Świdnica-Kraszewice. Na etapie wniosków są prace związane z modernizacją Centrum Usług Socjalnych, modernizacją Ośrodka Sportowej Aktywności przy ul. Słowackiego i Długiej, budowa sali świetlicowej na kompleksie sportowym i działania mające na celu wybudowanie mieszkań na wynajem w programie Mieszkanie Plus. Dodatkowo Kompleks Pałacowy "Jedlinka" planuje termomodernizację oficyn, co dla 120 dodatkowych miejsc noclegowych, stworzenie dwóch sal bankietowych, strefy spa z basenem i budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych a Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S. A. modernizację obiektu Halina, rozpoczęcie budowy basenu rehabilitacyjnego i rozbudowę kliniki kardiologicznej Teresa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group