Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3050
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowanie Barbórki 2017

Środa, 31 stycznia 2018, 15:14
Aktualizacja: 15:19
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Podsumowanie Barbórki 2017
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się podsumowanie Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2017 a instytucje i osoby zaangażowane w organizację imprezy, sponsorzy i wolontariusze odebrali oficjalne podziękowania.

- Dzisiaj mamy krótkie spotkanie dotyczące podsumowania wszystkich działań, związanych z Festiwalem Tradycji Górniczych Barbórka 2017. Prezydent Miasta Wałbrzycha i Park Wielokulturowy Stara Kopalnia zaprosił wspólnie wszystkich tych, którzy przy organizacji tego Festiwalu pomogli Starej Kopalni. Są to stowarzyszenia górnicze, szeroko tutaj reprezentowane, są to oczywiście wolontariusze, są to sponsorzy i wszyscy, którzy przyczynili się do tego, aby Festiwal Tradycji Górniczych był sztandarową imprezą Starej Kopalni. Festiwal się udał. Zaskoczyła nas rosnąca frekwencja, ale oczywiście czyniliśmy wszystko, aby tak się stało. Nowym elementem, z którego jesteśmy szczególnie dumni jest to, że nowo powstałe Stowarzyszenie Gwarków Thoreza przygotowało cykl wykładów - był to Górniczy Uniwersytet Otwarty, który odbywał się w Sztygarówce. Były to specjalistyczne wykłady kadry kierowniczej wałbrzyskiego środowiska górniczego, cieszące się bardzo dużą frekwencją - powiedział Jan Jędrasik - Dyrektor Starej Kopalni.

Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka 2017 to nie tylko tradycyjna Karczma Piwna czy Babski Comber. Festiwal obejmował 19 różnego rodzaju wydarzeń, w których udział wzięło łącznie 4 000 uczestników. Wśród wydarzeń związanych z Festiwalem warto wymienić Górniczy Uniwersytet Otwarty, Szkolną Biesiadę Górniczą, Wieczór Górniczy w Sztygarówce, Bieg Barbórkowy, Wielką Paradę Górniczą, Szychtę Rodzinną, Barbórkowy Turniej Squasha, oraz wykłady, prelekcje i wystawy towarzyszące Festiwalowi.

Współorganizatorami Festiwalu byli: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Wałbrzych, Stowarzyszenie Górnicza Pamięć, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Przedsiębiorstwa Robót Górniczych w Wałbrzychu, Stowarzyszenie Gwarkowie Thoreza i Stowarzyszenie Gwarków KWK Victoria i Kopalń Wałbrzyskich. W organizację Festiwalu oprócz Gminy Wałbrzych i Starej Kopalni zaangażowały się też Wodociągi Wałbrzych, Aqua Zdrój, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, "Śnieżka", Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, młodzież z wałbrzyskich szkół a także wiele firm i instytucji prywatnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group