Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podsumowanie klasy A

Czwartek, 28 listopada 2019, 12:06
Aktualizacja: 12:10
Autor: JAZ
REGION: Podsumowanie klasy A
Fot. red
Rozgrywki wałbrzyskiej grupy I klasy A od pewnego czasu budzą w widzach sporo emocji. W sezonie 2019/2020 runda jesienna dała nam odpowiedź na kilka newralgicznych pytań. Na czele ligowej tabeli od połowy rundy pozostaje Victoria Świebodzice.

Drużyna obecnego lidera nie zanotowała jeszcze porażki. Doskonała postawa w defensywie przy jednocześnie wysokich umiejętnościach napastników z Dominikiem Woźniakiem na czele, sprawiła, że Victoria strzeliła swoim rywalom 67 bramek. Nieco lepszy bilans osiągnął drugi w tabeli Darbor Bolesławice (71). Victoria okazała się za to drużyną, która straciła najmniej bramek w lidze. Zaledwie 7 na 15 spotkań, daje imponujący bilans 0,46 straconej bramki na mecz.

W walce o awans do ligi okręgowej liczyć się na pewno będą drugi w tabeli Darbor Bolesławice oraz trzeci MKS Szczawno-Zdrój. Strata do lidera wynosi kolejno 4 i 5 punktów. Teoretycznie jest to różnica znikoma i może być zniwelowana w ciągu zaledwie dwóch kolejek ligowych. Z drugiej strony prowadząca trójka prezentuje bardzo wysoki i wyrównany poziom, co sugeruje, że walka o czołowe lokaty będzie bardzo zacięta i powinna trwać do samego końca. Wszystko uzależnione będzie jednak od ewentualnych wzmocnień i okresu przygotowawczego.

Nieco z tyłu pozostają wałbrzyskie drużyny. Czwartą lokatę zajmuje Górnik Nowe Miasto (33 pkt), na siódmej pozycji rundę zakończył Górnik (24 pkt). W dolnej części tabeli o ligowy byt walczyć będą Czarni Wałbrzych (11. miejsce, 15 pkt) oraz Zagłębie Wałbrzych (14. miejsce, 10 pkt). O utrzymanie walczyć będą musieli także w Mrowinach i Witoszowie, Jaroszowie i Boguszowie-Gorcach.

Beniaminkowie radzą sobie jak umieją najlepiej. Nie zawsze to jednak wystarcza do zdobywania punktów. Ambitna postawa może jednak przynieść oczekiwane rezultaty. Młody zespół Górnika Gorce rok temu grał w lidze okręgowej. Ambitna walka o utrzymanie w A klasie będzie trwać do końca. Być może to wystarczy, być może nie. Czas pokaże. Jedno jest pewne. Zespół Górnika gra ciekawą piłkę i być może ta innowacyjność pozwoli zespołowi z Gorc się utrzymać. Co do Unii Jaroszów, to sytuacja wydaje się być beznadziejna. Niska frekwencja na treningach, kłopoty z infrastrukturą klubową i jedna z najlepszych płyt w lidze. Być może zdarzy się jednak cud. Niezależnie od tego kto, dwóch drużyn w przyszłym sezonie już w A klasie nie zobaczymy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
1
10%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
5
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group