Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4077
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowanie projektu „Aktywni razem”

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 14:51
Aktualizacja: 14:54
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Podsumowanie projektu „Aktywni razem”
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Kilińskiego 1 w Wałbrzychu odbyło się dzisiaj uroczyste podsumowanie projektu „Aktywni razem”.

"Aktywni razem" to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Projekt był realizowany od 1 października 2017 roku do 31 marca 2019 roku. Skierowany był do 177 osób w wieku aktywności zawodowej - bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, w tym niepełnosprawnych, korzystających z pomocy społecznej, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, a jego głównym celem było przywrócenie jego uczestnikom zdolności do prawidłowego funkcjonowania w społeczności, zdolności do poszukiwania i podjęcia pracy po odbytym 3 miesięcznym stażu zawodowym, poprzez zminimalizowanie barier utrudniających aktywizację społeczno – zawodową.

- Dzisiaj podsumowujemy projekt, który trwał półtora roku. Projekt składał się z trzech tur. Łącznie uczestniczyło w nim 177 osób: kobiety, mężczyźni, osoby starsze, osoby młode, osoby niepełnosprawne. Wartość projektu to kwota około 2 000 000 złotych, w tym około 300 000 złotych to kwota, którą stanowił udział własny Gminy Wałbrzych - ta kwota była wypłacana w formie zasiłków celowych dla uczestników projektu. Projekt zakończyliśmy z doskonałymi rezultatami, jednymi z najlepszych na Dolnym Śląsku. Osiągnęliśmy wszystkie cele jakie były niezbędne do osiągnięcia, przekroczyliśmy nawet zakładane wskaźniki. Ponad 50 osób znalazło zatrudnienie trwałe. Część osób uzyskała mniej trwałe zatrudnienie - na okres minimum pół roku, ale liczymy na to, że w trakcie pracy z tymi osobami, bo dalej pracujemy z nimi, te osoby również uzyskają pełne zatrudnienie. Chcemy podziękować pracodawcom, którzy zgodzili się przyjąć na staż te osoby, zatrudnili u siebie. Chcemy podziękować firmom i przedsiębiorstwom, które przygotowały zawodowo uczestników projektu. Chcemy podziękować też pracownikom socjalnym, którzy opiekowali się tymi osobami, wspierali je, zawierali kontrakty socjalne, kierowali na ścieżkę zawodową - powiedział Krzysztof Czaja - zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

W ramach projektu prowadzono działania o charakterze zdrowotnym, usprawniające osoby niepełnosprawne ruchowo i działania o charakterze zawodowym, wdrażane przez Klub Integracji Społecznej: warsztaty grupowe z doradcą zawodowym i trzymiesięczne staże zawodowe. Uczestnicy projektu zostali objęci ubezpieczeniem NNW i składką na ubezpieczenie społeczne. Mieli też zapewnione bezpłatne przejazdy i gorące posiłki. Dodatkowo w ramach projektu wałbrzyski MOPS podpisał porozumienie z Powiatowym Urzędem Pracy, na mocy którego uczestnicy projektu wzięli udział w Programie Aktywizacja i Integracja dla 67 osób, które wykonywały prace refundowane z Funduszu Pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group