Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gostków: Podsumowanie projektu „Ocalić od zapomnienia”

Poniedziałek, 9 października 2017, 14:15
Autor: red
REGION, Gostków: Podsumowanie projektu „Ocalić od zapomnienia”
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
W miniona sobotę w Gostkowie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Ocalić od zapomnienia”, realizowanego przez Fundację Anna w Gostkowie w ramach budżetu partycypacyjnego powiatu wałbrzyskiego.

W ramach projektu Fundacja Anna otrzymała 11 tys. 190 zł., za które odnowiono aleje na cmentarzu ewangelickim i przeprowadzono konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. W projekt z entuzjazmem zaangażowali się także mieszkańcy Gostkowa, którzy pomagali w wykonaniu prac porządkowych na cmentarzu i samodzielnie układali płyty na alejach.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim nabożeństwem na cmentarzu, po którym uczestnicy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie mogli podziwiać wystawę zdjęć, dokumentów i przedmiotów sztuki sakralnej, odnalezionych w trakcie prac na cmentarzu. Angelika Babula – prezes Fundacji Anna – przywitała gości i przedstawicieli władz powiatu i gminy, wśród których byli: starosta Jacek Cichura, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, wójt Mirosław Lech wraz z zastępcą, prezes wałbrzyskiego PSL Piotr Zimnicki, profesor Zbigniew Wiktor – politolog i znawca regionu, a także znana podróżniczka i pisarka – Joanna Lamparska. Następnie pani prezes przedstawiła historię i działania fundacji, zmierzające do ocalenia przed dewastacją zapomnianego cmentarza ewangelickiego w Gostkowie. W trakcie uroczystości starostowie wręczyli na ręce pani Angeliki tablicę upamiętniającą zwycięstwo projektu w budżecie partycypacyjnym powiatu wałbrzyskiego i gratulowali pani prezes i jej współpracownikom oraz mieszkańcom ogromnego zapału i zaangażowania w ratowanie pozostałości historii regionu.

Ogromne podziękowania należą się także Fundacji Frydhof oraz Stowarzyszeniu Grupa Poszukiwawcza Riese, które wspierają Fundację Anna w jej działaniach.

Uroczystość odbywała się pod honorowym patronatem Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group