Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2254
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Podsumowanie roku 2010: lipiec – wrzesień

Poniedziałek, 3 stycznia 2011, 8:00
Aktualizacja: 11:59
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Podsumowanie roku 2010: lipiec – wrzesień
Występ Natalii Kukulskiej podczas Dni Wałbrzycha
Fot. red
Dziś prezentujemy podsumowanie tego, co wydarzyło się w 2010 roku w miesiącach: lipcu, sierpniu i wrześniu.

LIPIEC:

Wielki sukces 19 – letniej Marty Haruk. W Legnicy wałbrzyszanka nie miała sobie równych i zdobyła tytuł najpiękniejszej dziewczyny Dolnego Śląska.

W partyjnych lokalach wałbrzyscy działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości czekali na wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. O wiele więcej osób było w lokalu PO. W momencie ogłoszenia wyników wyborów, wybuch radości słychać było w całej okolicy. Nie czekano już na inne sondaże. Rozdzwoniły się telefony z gratulacjami. Wzniesiono toast za prezydenta Komorowskiego, rozległy się okrzyki: Bronek, Bronek!

Policjanci zatrzymali 41–letniego konserwatora, który będąc pod wpływem alkoholu, spowodował pożar w jednym z pensjonatów w Rzeczce. Jak ustalili policjanci, 41-letni konserwator pracujący w jednym z pensjonatów w Rzeczce nieostrożnie obchodził się z butlą gazową.

Nawet do 10 lat więzienia grozi lekarzowi medycyny, pełniącemu w latach 2000–2002 funkcję ordynatora oddziału urazowo–ortopedycznego Szpitala im. Batorego. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu oskarżył go o przyjęcie korzyści majątkowych. Wałbrzyski lekarz miał przyjmować kwoty w wysokości 500, 1000 i 2000 zł, uzależniając od ich otrzymania przeprowadzenie poza kolejnością zabiegu wstawienia endoprotezy stawu biodrowego.

NSK Steering Systems Europe (Polska) ma nowego prezesa. Dotychczasowego szefa Akashi Kunihiko zastąpił Ichirou Terakawa. Uroczystość przejęcia sterów w NSK Steering Systems Europe (Polska) odbyła się w siedzibie WSSE Invest Park. Uczestniczył w niej były prezes Akashi Kunihiko oraz nowy szef Ichirou Terakawa oraz Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski.

W kościele św. Jadwigi w Walimiu odnaleziono 20 trumien z mumiami duchownych i dawnych właścicieli Walimia. Trumny zostały znalezione w krypcie kościoła. W trumnach znajdowały się zmumifikowane ciała dawnych właścicieli miasta oraz duchownych. Szacuje się, że mogły one przetrwać nawet 250 lat.

Push–Pull Party 2010 to już ósma edycja Mistrzostw Polski w Drezynowaniu. Impreza ta odbyła się jak zwykle na terenie nieczynnej stacji kolejowej w Jugowicach (Gmina Walim) w dniach 17–18 lipca 2010 roku.

Na ulicy 22 lipca w Boguszowie–Gorcach znalezione zostały zwłoki 57–letniego mężczyzny. Ciało zostało odnalezione przez przypadkową osobę. Policja nie wyklucza, że przyczyną śmierci 57-latka mogło być zabójstwo. Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie dochodzenie.

Ogromny sukces osiągnęła 19 – letnia maturzystka z Wałbrzycha. Marta Haruk, bo o niej mowa, jak burza przeszła ćwierć i półfinały w Białymstoku i znalazła się w gronie 16 najpiękniejszych Polek.

Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Henryk Gołębiewski zadeklarował chęć kandydowania w jesiennych wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Wałbrzycha. Poinformował o tym na wspólnym spotkaniu zarządu miejskiego, zarządu powiatowego i radnych SLD.

W Jugowicach, w gminie Walim, doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 48–letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło przy ulicy Górnej w Jugowicach. 48-letni mężczyzna wykonujący prace rolnicze na ciągniku wjechał na stok o dużym nachyleniu.

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko trzem mieszkańcom Wałbrzycha, zarzucając im, że dopuścili się 57 kradzieży z włamaniem do altanek położonych na terenie Pracowniczych Ogródków Działkowych „Podzamcze” w Wałbrzychu. W toku dochodzenia ustalono, że dwaj 29-latkowie i jeden 30-latek w okresie od stycznia 2009 roku do lutego 2010 roku nękali właścicieli ogródków działkowych na terenie wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze włamaniami do altanek.

Po raz czternasty Bolków przetrwał najazd gotów. W ostatni weekend lipca kilka tysięcy miłośników mrocznych klimatów zjawiło się w tym spokojnym na co dzień miasteczku. Dla niektórych mieszkańców była to, nomen omen, czarna godzina, dla innych najlepszy pod względem finansowym weekend w roku. Wystąpiło dwadzieścia pięć zespołów, ale nie jesteśmy w stanie przypisać ich do konkretnego odłamu muzyki gotyckiej. Nasze zainteresowanie tym nurtem muzycznym zeszło wraz z Tomaszem Beksińskim, niewątpliwym znawcą tematu.

SIERPIEŃ:

Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa zwołała konferencję prasową, na której zapowiedziała złożenie wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Temat ma być tylko jeden: sprawozdanie z działalności i wyniki finansowe spółek miejskich za rok 2009.

Wałbrzyska posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka została wybrana na stanowisko wiceprzewodniczącej Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

We wczesnych godzinach rannych kierowca znalazł w okolicach Głuszycy topielca. Kierowca busa jadący z Wałbrzycha do Walimia nagle zauważył ciało mężczyzny pływające w wodzie.

Zakończył się IV Festiwal Filmów Amatorskich „Biała Dama”. W gościnnym zamku Grodno w Zagórzu Śląskim przez trzy dni trwała impreza, której kulminacją było rozdanie nagród i projekcja nagrodzonych filmów.

W okolicach stacji paliw przy ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił starszego mężczyznę. Jak ustalili policjanci, prawdopodobnie kierowca samochodu ciężarowego nie zauważył przechodzącego za pojazdem starszego mężczyzny. W trakcie cofania kierowca tira najechał na mężczyznę.

Pod Mo – Brukiem z kandydowania na urząd prezydencki w Wałbrzychu zrezygnował Ireneusz Zyska. Nowym kandydatem Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI jest Patryk Wild.

WRZESIEŃ:

Bogusława Czupryn wystartowała do wyścigu o prezydenturę w Wałbrzychu. Najpierw powstał i rozpoczął działalność Klub Inicjatyw Społecznych, który jest organizacją non profit, działającą na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, a w szczególności w zakresie inicjowania i promowania działań w obszarze: zdrowia, sportu, turystyki, kultury, oświaty oraz przedsiębiorczości, spółdzielczości i samorządności.

Mimo chłodu było naprawdę gorąco. Imprezowy weekend, rozpoczął piątkowym koncertem zespół Łzy, któremu przewodniczy charyzmatyczna wokalistka Anna Wyszkoni. Tak przebiegał pierwszy dzień Dni Wałbrzycha.

Wyjątkowo kapryśna pogoda nie rozpieszcza w tym roku wałbrzyszan. Jednak ani deszcz, ani przenikliwe zimno, nie przeszkodziły gwiazdom w występach podczas drugiego dnia Dni Wałbrzycha. Najpierw publikę rozgrzał zespół Onyx. Po nim przyszedł czas na Zero Procent i pierwszą damę dancehallu - Marikę. Na koniec na scenę wyszła Natalia Kukulska, która tego wieczoru zapewniła widzom prawdziwe show.

Zakończył się II etap kampanii promocyjnej związanej z otwarciem centrum handlowo–usługowego Galeria Victoria w Wałbrzychu. Otwarcie galerii planowane jest na 16 października. W ramach akcji „Wskocz na billboard” wśród mieszkańców Wałbrzycha i okolic został przeprowadzony casting na twarze Galerii Victoria.

Na wałbrzyskim Podzamczu śmierć poniosła 36–letnia kobieta, która wyskoczyła z 10 piętra wieżowca. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 36-latka popełniła samobójstwo.

Na Kompleksie Sportowo–Rekreacyjnym przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie–Zdroju został rozegrany XVI Turniej Miast i Gmin Powiatu Wałbrzyskiego. W zabawie udział wzięło 5 gmin: Boguszów-Gorce, Stare Bogaczowice, Szczawno-Zdrój, Walim oraz gospodarz imprezy Jedlina-Zdrój. Wygrał Boguszów-Gorce.

Wałbrzyski klub „Warka” wypełnili miłośnicy rock & rolla. Powodem był Koncert legendarnego Oddziału Zamkniętego.

W Wałbrzychu zawiązało się koło Federacji Młodych Socjaldemokratów. W siedzibie SLD przy pl. Magistrackim 3a odbyło się spotkanie inauguracyjne wałbrzyskiego koła Federacji Młodych Socjaldemokratów (FMS).

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 19–letniemu mieszkańcowi Boguszowa–Gorc zarzucając mu, że w listopadzie ubiegłego roku usiłował doprowadzić do przerwania ciąży swojej niespełna 17–letniej dziewczyny. Mężczyzna za zgodą 17–latki co najmniej trzykrotnie uderzył ją pięścią w dolną część brzucha.

Na konferencji prasowej Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej Alicja Rosiak długo opowiadała, jakie zmiany w gospodarce mieszkaniowej wprowadzi WWS po przejęciu władzy w mieście.

Kandydat na prezydenta Wałbrzycha Patryk Wild spotkał się z dziennikarzami, aby poinformować wałbrzyszan o rejestracji Komitetu Wyborczego „Nowoczesny Wałbrzych”.

W hotelu Maria Andrzej Zibrow oficjalnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Wraz z prawie siedemdziesięcioma osobami dowiedzieliśmy się, dlaczego Andrzej Zibrow kandyduje na prezydenta Wałbrzycha, co mu się nie podoba w sposobie rządzenia miastem przez obecną ekipę oraz co zamierza zmienić w mieście, by wałbrzyszanom żyło się lepiej.

W niezdrowej atmosferze oskarżeń, pomówień, wyciągania brudów, tłumaczeń i podejrzeń, odbywały się w ostatnich tygodniach przygotowania do wystawienia opery „La Traviata” w Starej Kopalni. Premiera na szczęście się odbyła, przy pełnej widowni, która na koniec zgotowała artystom owację na stojąco. A było kogo oklaskiwać! W przedsięwzięciu wzięło udział dwieście pięćdziesiąt osób.

W Czarnym Borze już po raz siódmy odbyło się „Święto pieroga”. Jak co roku impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, można powiedzieć, że hala sportowa „pękała w szwach”. Przyjechali smakosze pierogów z całej okolicy.

W klubie A’Propos wystąpiła Katarzyna Groniec. W koncercie „Listy Julii kameralnie”, artystce towarzyszyli: Łukasz Damrych – Fortepian i Robert Szydło – gitara basowa.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group