Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2085
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie roku w polityce – część trzecia – Piotr Sosiński

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 31 grudnia 2010, 14:04
Aktualizacja: Sobota, 1 stycznia 2011, 19:45
Autor: Sven
Piotr Sosiński
Fot. red
Tym razem swoimi refleksjami podzielił się z nami były zastępca Prezydenta Miasta, kandydat na prezydenta Wałbrzycha, obecnie radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Sosiński.

Rok 2010 był jednym z bardziej dramatycznych we współczesnej historii Polski. Tragedia smoleńska, wiosenne powodzie czy kryzys finansów przetaczający się przez Europę wpłynęły na społeczne nastroje. Nie był to rok łatwy także dla naszego miasta. Wałbrzych niechlubnie zasłynął w ostatnich miesiącach dzięki aferze spowodowanej ujawnieniem rozmów senatora Ludwiczuka oraz podejrzeniom o tzw. kupowanie głosów w wyborach samorządowych. Kampania wyborcza była niezwykle brutalna, sztab urzędującego prezydenta sięgnął po radykalne środki typu list dyrektora
szpitala straszącego zaniechaniem inwestycji przez jego najgroźniejszego rywala. Stygmatyzacja przeciwnika i propaganda sukcesu stosowana przez sztab PO pokazała, że Wałbrzych staje się poletkiem doświadczalnym pijarowców partii Donalda Tuska.

Prawo i Sprawiedliwość stanęło w opozycji do nowej egzotycznej koalicji PO-SLD rządzącej miastem. Wiem, że tej władzy będzie niezwykle trudno zrealizować obietnice ze względu na rygory budżetu oraz skandaliczne przesunięcie obwodnicy zachodniej Wałbrzycha na pozycję nr 20 listy rezerwowej w programie rządowych inwestycji drogowych.

Ale poza polityką też jest życie. I tu było się z czego cieszyć. W Wałbrzychu mogliśmy szczycić się ekspozycją przywiezionej ze Lwowa przez Alicję Młodecką "Bitwy Pod Grunwaldem" pędzla Popiela i Rozwadowskiego czy ekscentrycznym, ale trafnym pomysłem wystawienia "Traviaty" w Starej Kopalni.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 31-12-2010 16:16
spoko kolo ty sosinski
~erka 31-12-2010 16:55
pis staje się główną siła oporu w mieście:)
~Jon 31-12-2010 17:31
Strasznie wyszedł ten rok 2010 i inne według doktora. Chyba nieborak zapomniał, że przez całą prawie kadencję był zastępcą Kruczka. I odpowiadał za ważne dziedziny życia miasta. Najlepiej teraz zapomnieć albo stracić pamięć. Co nie, doktorku?
~obserwator 31-12-2010 17:51
Sosiński taki człowiek nigdy nie powinien być w samorządzie porażka dla miasta ale winni wałbrzyszanie i sukienkowi podpowiadacze efekt wygląd miasta.
~cogoznałaterazniechce 31-12-2010 18:36
Dochtur przez trzy lata jako wiceprezio nic nie zrobił ... Jako szef był niezauważalny i całkowicie zdominowany przez naczelniczkę wydziału, która tylko formalnie mu podlegała, bo w rzeczywistości to ona rządziła i robiła go w karolka. Teraz może się chwalić jaką to on ma dochtorową wiedzę... ale to nie znaczy, że jest mądry bo MĄDROŚĆ to WIEDZA PLUS UMIEJĘTNOŚĆ JEJ WYKORZYSTANIA a tej własnie umiejętności mu zabrakło... Niech nadal teoretyzuje na zajęciach ze studentami ale za zarządzanie niech się nie bierze bo nie umie.
~Weronka 31-12-2010 22:32
teraz zastąpił go stary towarzysz Nowaczyk, ten to ma wiedzę i umiejętności, a ty z postu wyżej już mu liżesz buty?????
~do Weronki 31-12-2010 23:21
Domyślam się, co ty lizałaś temu o kim pisałem w "poście wyżej" !!!
~mist 31-12-2010 23:29
"pis staje się główną siła oporu w mieście:)" Chyba gównianą opozycją.
~Killer 1-01-2011 11:14
Widać czerwono-różowe towarzystwo PO-SLD zabrało się już nawet za jątrzenie na portalach internetowych. Mam jednak smutną informację dla tych jątrzycieli, wybory najprawdopodobnie powtórzą, a was ludzie wykopią na śmietnik historii.
~adam 1-01-2011 12:00
Sam fakt, że należy się do konkretnej partii nie wpływa na posiadanie lub braku umiejętności zarządzania, której to Pan doktor nie posiada, co udowodnił będąc przez ponad trzy lata u władzy i oczywiście biorąc za to niemałe pieniądze. Po co upolityczniacie niniejszą dyskusję ? Sama przynależność do PiS-u nie powoduje, że ktoś jednocześnie umie pilotować samolot. Facet był cienki i tyle... A to, iż po odwołaniu zaczął nagle krytykować Kruczkowskiego między innymi za to, czego sam nie potrafił zrobić w podległym mu wówczas resorcie edukacji i spraw społecznych dodatkowo dokumentuje jego nieudolność. Dla mnie nie jest istotne do jakiej ktoś należy partii, tylko, czy jest skuteczne... nie tylko w wyciąganiu przez ponad trzy lata sporej kasy z miejskiego budżetu. Proponuję mniej argumentów ad persona a więcej ad meritum.
~ola 1-01-2011 13:04
Ładny chłopiec... ale walczyć nie potrafi !
Maku 1-01-2011 14:05
Powtórzą lub nie. O tym zadecyduje sąd. Fakt, że Sosiński miał nijakie umiejętności w kierowaniu na powierzonym mu obszarze nie jest żadną tajemnicą. Przewodzenie "skautom" nie dało mu żadnych umiejętności w tej kwestii, bo nie mogło dać. Nowaczyk ma doświadczenie na tym polu. jak będzie się sprawdzał zobaczymy za jakiś czas.
~janek 1-01-2011 15:49
tak,działacze Sld znają się na wszystkim,w końcu rządzili wałbrzychem ponad 60 lat:) Maku,waliłeś we władzę w necie od dawna,teraz jesteś klaką Kruka i jego paczki.Żenada.
~pytajnik 1-01-2011 16:04
Maku pierwszy tu gardłował przeciwko Kruczkowskiego, przekonywał że że Sosiński i Kruk to tak naprawdę jedno - jedna, nic nie warta ekipa. Ale wystarczy, że kruk zatrudnił (jak się domyslam) kumpli pana maku z SLD - o to teraz już kruczkowski cacy, dobry pan, tylko sosiński zły. Żenada. Tyle warte są anallizy tego "maku".
~wafel 1-01-2011 16:08
Sosiński jako doktor prawa był z siódemki kandydatów jednym z bardziej kompetentnych, o ile nie najbardziej kompetentnym człowiekiem. Nie stosował chwytów rodem z klanu rosiaków, nie zwoził żuli do lokali wyborczych, ciężko mu cokolwiek zarzucić. Można PiS lubić bądź nie, ale nikogo nie można skreślać tylko ze względu na szyld partyjny. Śmieszne to jest jak alergicznie reagujecie na powyższy tekst, można odnieść wrażenie, że młodzieżówka SLD(bo PO nie miała chętnych do swojej młodzieżówki) dostała polecenie dyskredytowania przeciwników politycznych w sieci i jak widać całkiem nieźle to jej wychodzi. A Maku to maku, taki nasz wałbrzyszkowy filozof, który myśli, że rozumie mechanizmy działające w polityce, nie ma się co denerwować Janku ;)
~pytajnik 1-01-2011 16:30
Na pewno większe umiejęności do prowadzenia kultury ma na pewno Nowaczyk..... Ale specjalistą od inwestycji jeden z największych osobistosci świata wałbrzyskiego biznesu, zarządzania jest na pewno Małecki i Kruczkowski. Razem ze swoja sfora Biernych Miernych ale Wiernych prowadza miasto do rozwoju. Sam Prezydent komorowski przyjedzie i będzie ich dekorował medalami, nadawał tytuły....itd, itd. Sami specjaliści. Maku oczywiscie już czeka w kolejce do objęcia ważnej funkcji kierowniczej. To nic że byc może ukończył Wyższa Cyrkową....Grunt że jest BMW.......
~Jon 1-01-2011 16:49
Widzisz "Maku"? Miało być o Sosińskim doktorze a Tobie się dostało! W myśl zasady: "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie..." A tak nawiasem - Wszystkiego Najlepszego w 2011 Roku dla Wszystkich! Z prawa i lewa. I tych co pośrodku. Fajnie się z Wami pisze.
~AntyPO 1-01-2011 16:57
O i Maku, wałbrzyszkowy filozof się odezwał. Kilka miesięcy temu gromił Kruczkowskiego a teraz zachwala, ale cóż Maku - pieniądze i władza nie śmierdzą, nie? Ty i ta twoja czerwona hałastra poszlibyście do władzy z każdym, kto dałby wam stołeczki i posadki. Jesteś Maku ostatnim, który może narzekać na Sosińskiego. Jesteś podłym cwaniaczkiem, zwykłym cynikiem, który zatańczy tak jak ci zagrają. I to jest przykre. Młody, a jak już zepsuty. Co do Sosińskiego to pamiętajcie, że on nie zaczął krytykować Kruka zaraz po wyrzuceniu z urzędu, tylko dużo wcześniej a został wyrzucony za to, że odważył się startować w wyborach. Takie są standardy w Platformie Obywatelskiej. Mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że PO jest gorsza od postkomuny w swoim działaniu i to jest już naprawdę niebezpieczne!
~Realista 1-01-2011 17:02
Dość ośmieszania Wałbrzycha. Piotr Sosiński ma wiele racji. Wybory trzeba powtórzyć. Nie worek ziemniaków, czy pół litra ma decydować o losie miasta a świadomi obywatele chcący jego odmiany! Chcemy Wałbrzycha bez Kruczkowskiego i świty PO, bez pogrobowców z PZPR. Już lepszy PiS i WWS niż to co mamy teraz
~awast 1-01-2011 17:09
Poza adamem, to ogromne "brawa" dla wszystkich za "obiektywizm", dążenie do tzw. "prawdy obiektywnej"...Po treści wpisów i siły inwektyw zamiast siły argumentów od razu wiadomo kto skąd ! Dlatego w tym kraju tak jest, bo wszyscy widzą czyjeś pod lasem a swojego nie widzą pod nosem. Zawsze zwartość, jedność i wspólny cel jak zabory albo okupacja a jak niepodległość, to prywata i liberum veto. Ludzie, zawiść tak wam wypaliła pały, że nie wiecie, co to myślenie i logiczne wnioskowanie.
~ 1-01-2011 18:07
Sosiński powiedział prawdę to i towarzystwo szczeka z wściekłości na niego. A niech szczeka, wałbrzyszanie już więcej na farbowanych z PO i SLD się nie nabierze.
Maku 1-01-2011 19:31
A gdzie napisałem pisowscy klakierzy w tym komentarzu coś o Kruku? Zwłaszcza w pozytywnym znaczeniu. Poza tym wskażcie jedno miejsce we wszystkich komentarzach jakie popełniłem, gdzie napisałem o Kruku w ogóle coś pozytywnego. Napisałem o Sosińskim - nijakim byłym wiceprezydencie, którego można oceniać po jego "osiągnięciach" i Nowaczyku obecnym wiceprezydencie, którego będzie można oceniać za czas jakiś. Zrozumienie tekstów pisanych zawsze sprawiało Wam wiele problemu - niestety. Do tego się przyzwyczaiłem chociaż wprawia mnie to w swego rodzaju zażenowanie. No cóż... to świadczy o Was nie o mnie. Poza tym wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Wszystkim. @Jon to, że ktoś napisał coś o mnie nie robi na mnie wrażenia. Zwłaszcza, że poza inwektywami nic konkretnego nie mają do powiedzenia. Zawsze pisałem prawdę i jeśli prawda w oczy kole tych, o których piszę to już ich problem.
~Jon 1-01-2011 19:40
No cóż "Maku", żyjemy w czasach w których większość ludzi nie rozumie co znaczy - "ze zrozumieniem"...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group