Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4527
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podszył się pod syna

Poniedziałek, 27 listopada 2023, 8:29
Aktualizacja: 10:51
Autor: red
Wałbrzych: Podszył się pod syna
Fot. KMP Wałbrzych
5 tysięcy złotych wpłaciła na konto oszusta 63–latka z Wałbrzycha. Kobieta była przekonana, że pomaga synowi, który skontaktował się z nią za pośrednictwem jednego z popularnych komunikatorów internetowych i pilnie potrzebował pieniędzy.

W minioną sobotę, jedna z mieszkanek Wałbrzycha otrzymała na swoim komunikatorze internetowym wiadomość od osoby podającej się za jej syna. Wiadomość wysłana była z innego numeru niż ten, należący do jej syna, jednak wytłumaczeniem na tę sytuację był fakt utraty telefonu i brak możliwości kontaktu ze swojego numeru. Osoba podająca się za syna 63-latki poprosiła o pilną pożyczkę, która zostanie przeznaczona na zakup nowego telefonu dlatego, że wcześniejszy został uszkodzony. Kobieta zalogowała się do bankowości internetowej i przelała łącznie 5 tysięcy złotych na wskazane w rozmowie konto.

Kilkadziesiąt minut później kobieta skontaktowała się z synową, która oznajmiła, że u nich wszystko w porządku i nie potrzebują żadnej pomocy finansowej. Do 63-latki zadzwonił również jej prawdziwy syn i potwierdził, że nie kontaktował się z nią za pośrednictwem komunikatora, a jego telefon działa bez zarzutu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
4
21%
Złości
12
63%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group