Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4162
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jaczków: Podtrzymują tradycję

Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 12:33
Aktualizacja: Wtorek, 6 sierpnia 2019, 8:41
Autor: red
REGION, Jaczków: Podtrzymują tradycję
Fot. UG Czarny Bór
Sportowe emocje, kolarska rywalizacja w duchu zasady fair–play oraz upór i determinacja zawodników, wbrew momentami kapryśnej aurze, towarzyszyły Wyścigowi Kolarskiemu o Puchar Starosty Wałbrzyskiego.

Zawody zostały przeprowadzone 3 sierpnia w Jaczkowie w ramach XIV Festynu Sportu „Szukamy następców naszych Olimpijczyków”.

Rywalizacja rozpoczęła się od godz. 12.00 startem najmłodszych zawodników amatorów, kolejno rywalizowano w grupach starszych oraz w kategoriach wiekowych zgodnych z regulaminem Związku Kolarskiego. Do zawodników oraz zwycięzców trafiły dyplomy, puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wręczane przez władze gminy, Olimpijczyków – Krzysztofa Pływaczyka i Radosława Romanika, przedstawicieli powiatu wałbrzyskiego, parlamentarzystów oraz delegację niemiecką, która gościła w Gminie Czarny Bór. Nagrody specjalne oraz puchary ufundowane przez Wójta Gminy – Adama Góreckiego - trafiły do najmłodszej zawodniczki, którą okazałą się 4-letnia Wanda Choma oraz do najstarszego zawodnika – Stefana Dziedzica.

Po zakończeniu Wyścigu Kolarskiego dzieci ze świetlicy wiejskiej zaprezentowały przygotowany program artystyczny, następnie Festyn uświetnił występ muzyczny Zespołu Radość z Witkowa. Po godz. 19.00 rywalizowano w Turnieju Drwali o Puchar Tartaku Jaczków z podziałem na Mężczyzn i Kobiety. Konkurencje wzbudziły ogromne emocji i cieszyły się niemałą popularnością.

Festyn Sportu zakończył się wieczorną zabawą przy muzyce.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group