Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 1657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Podzielili środki z funduszu sołeckiego

Piątek, 7 października 2016, 6:49
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Podzielili środki z funduszu sołeckiego
Fot. UG Czarny Bór
Fundusz sołecki to zagwarantowane w budżecie gminy pieniądze dla sołectw na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców.

We wrześniu w gminie Czarny Bór odbyły się we wszystkich miejscowościach zebrania sołeckie, na których każde z sołectw podjęło uchwałę o przeznaczeniu środków z Funduszu na rok 2017.

W miejscowości Borówno sołectwo kwotę 26.305,08 przeznaczyło na „zagospodarowanie terenów zielonych i rekreacyjnych oraz małej architektury na terenie sołectwa Borówno”.

We wsi Grzędy kwotę 26.745,34 przeznaczono na „Modernizacja infrastruktury sportowej na terenie sołectwa Grzędy”, a w Grzędach Górnych na „Ogrodzenie boiska sportowego w Grzędach Górnych” za kwotę 13.647,83.

W Czarnym Borze mieszkańcy zawnioskowali, że kwotę 36.687,70 wykorzystają na „Ogrodzenie cmentarza oraz wykonanie nagłośnienia w kaplicy cmentarnej w Czarnym Borze”.

Witków będzie realizował za kwotę 36.687,70 następujące zadania: „Modernizacja infrastruktury sportowej na terenie sołectwa Witków” , „Zakup niezbędnego sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie” oraz „Zagospodarowanie terenów użyteczności publicznej i małej architektury na terenie sołectwa Witków”.

Jaczków, dysponujący kwotą 24.244,93, złożył wniosek o przeznaczeniu środków na „zakup sprzętu strażackiego (przyczepa do przewozu pontonu) oraz „poprawę infrastruktury drogowej na terenie sołectwa Jaczków”. Jednakże w przypadku tej ostatniej miejscowości wniosek został odrzucony z powodu naruszenia przepisów prawa. W głosowaniu brało udział dwóch druhów OSP, którzy nie byli uprawnieni do głosowania.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group