Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6493
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Pogadanka o bezpieczeństwie

Środa, 4 maja 2022, 6:37
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Pogadanka o bezpieczeństwie
Fot. KMP Wałbrzych
Dzielnicowy z Boguszowa–Gorc w minionym tygodniu odwodził uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5. Podczas spotkania policjant zapoznał uczestników spotkania z zasadami bezpiecznego zachowania podczas pobytu w domu, w szkole, na ulicy.

Dzielnicowy podczas spotkania z uczniami klas 3. Szkoły Podstawowej nr 5 w Boguszowie-Gorcach poruszył tematykę bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, omówił korzyści wynikające z noszenia odblasków oraz wytłumaczył jak należy zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba. W trakcie rozmowy z dziećmi przypomniał zagadnienia bezpiecznego poruszania się po drogach poza terenem szkoły. Zwrócił też szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego korzystania z telefonu komórkowego oraz słuchawek, podczas poruszania się na drodze. Omówił również tematy kulturalnego i koleżeńskiego zachowania w szkole oraz okazywania szacunku rówieśnikom, nauczycielom oraz osobom starszym.

Mundurowy przybliżył również uczniom zjawisko cyberprzemocy, na które można być narażonym korzystając z komunikatorów internetowych, forów dyskusyjnych czy nawet poczty elektronicznej. Policjant dokładnie omówił rodzaje przestępstw popełnianych przy użyciu Internetu np. zamieszczanie kompromitujących i poniżających wpisów, zniekształcanych wizerunków osób itp. Policjant przestrzegał przed zawieraniem nowych znajomości w sieci oraz podawaniem swoich danych osobowych. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli tez krótkie filmy dotyczące tego zjawiska i konsekwencji nierozważnego korzystania ze środków elektronicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group