Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Pogadanka w centrum

Czwartek, 25 lipca 2019, 12:41
Aktualizacja: Piątek, 26 lipca 2019, 9:54
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Pogadanka w centrum
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony wtorek dzielnicowi Komisariatu Policji V w Wałbrzychu podczas wakacji po raz kolejny spotkali się z dziećmi i młodzieżą. W Gminnym Centrum Biblioteczno–Kulturalnym w Starych Bogaczowicach funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wypoczynku oraz o problematyce związanej z używaniem przez nastolatków substancji niebezpiecznych dla organizmu, czyli narkotyków oraz dopalaczy. Działania prowadzone są pod hasłem "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty".

Sierż. sztab. Kamil Bartczak oraz sierż. sztab. Adrian Dominiak w trakcie spotkania poruszyli temat bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym, w tym prawidłowego zachowania nad wodą. Mowa była także o konsekwencjach dla życia i zdrowia jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków, ale również o aspektach prawnych związanych z tym zagadnieniem. W trakcie spotkania dzielnicowi pokazali także radiowóz policyjny, do którego wszystkie dzieci mogły wejść, co sprawiło im wiele radości, a pogadanka została zakończona pamiątkowymi zdjęciami.

Ponadto, przy okazji spotkania z rąk Sekretarza Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Starych Bogaczowicach Pani Sylwii Czopek na ręce funkcjonariuszy została przekazana rzutka ratunkowa. Zakup był wyrazem bardzo dobrej współpracy urzędników z funkcjonariuszami Komisariatu Policji V w Wałbrzychu.

Od teraz rzutka zabierana będzie przez policjantów do codziennej służby na terenie gminy Stare Bogaczowice. To tam między innymi znajduje się zalew, z którego w okresie letnim korzystają mieszkańcy gminy a także całego powiatu wałbrzyskiego. Poza sezonem letnim rzutka zostanie wykorzystane podczas licznych pogadanek z dziećmi i młodzieżą w szkołach i przedszkolach na temat zagrożeń podczas wypoczynku nad wodą, w tym także zagrożeń jakie niesie spożywanie alkoholu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group