Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pogodno w 9 Fali – bilety rozlosowane

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 17 września 2010, 12:41
Aktualizacja: 12:42
Autor: red
Dziś o godzinie 21.00 w klubie muzyczny 9 Fala zagra zespół Pogodno. Rozlosowaliśmy podwójną wejściówkę na ten koncert.

Wśród naszych czytelników przeprowadziliśmy konkurs, w którym pytanie brzmiało: Czy jeden z muzyków Pogodno współpracuje z Kasią Nosowską?

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie brzmi TAK. Wśród osób, które nadesłały do nas taką właśnie odpowiedź, rozlosowaliśmy podwójną wejściówkę na ten koncert. Los uśmiechnął się do Anny Wasiek, która wraz z osobą towarzysząca obejrzy występ zespołu Pogodno. Gratulujemy.

Zespół Pogodno powstał w 1996 roku w Szczecinie, a nazwę swa zapożyczył od najpiękniejszej dzielnicy tego miasta – Pogodno.

Pierwsza płyta nagrywana była w październiku 1997, a także maju i październiku 1998 w składzie: Jacek Szymkiewicz gitara/wokal, Adam Sołtysik bas,/glos, Tomasz Kubik bębny. Przy płycie miał tez swój udział Marcin Macuk, wtedy jeszcze jako gość. W roku 1999 Tomasza Kubika zastąpił za bębnami Jarosław Kozłowski, a zespół przeniósł się ze Szczecina do Gdańska.

Płytę zatytułowaną po prostu POGODNO w 2000 roku wydała wytwórnia Biodro Records Tymona Tymańskiego. Płyta ta była też nominowana do Fryderyków w kategorii najlepsza płyta alternatywna roku. Później zespół przeniósł się na Śląsk, a dotychczasowego basistę zastąpił Michal Pfeiff. Do składu dołączył już na stale Marcin Macuk, a także Hrabia Fochmann.

W 2001 roku zespół nagrał płytę SEJTENIK MIUZIK & ROMANTIK LOFF, a wydała ja wytwórnia Noff Records, oddział wytwórni Sony Music Polska. Za te płytę zespół również otrzymał nominacje do Fryderyków w tej samej kategorii. W 2002 roku zespół wydal kolejna płytę zatytułowana POGODNO GRA FOCHMANNA, na która większość materiału stworzył Hrabia Fochmann.

W 2003 roku POGODNO wydało płytę TEQUILA (Noff Records), czyli słuchowisko na podstawie tak samo zatytułowanej książki Krzysztofa Vargi.

W 2004 roku swoja solowa płytę pt: KILOF wydał Jacek Szymkiewicz pod pseudonimem BUDYN. Rok 2004 to również spektakularny rozpad zespołu (na niby) i powrót z nowym składem i nowa płyta. Do składu dołączyła Anna Brachaczek, a zespół wydał płytę PIELGRZYMKA PSÓW (Noff Records). Jeśli ktoś nie przekonał się o tym, że zespół POGODNO to jeden z najlepszych polskich zespołów koncertowych może go do tego przekonać kolejny album, tym razem koncertowy, który zespół wydał własnym sumptem w 2006 roku. CAŁE ŻYCIE Z WARIATAMI jest zapisem koncertu POGODNO w warszawskim klubie Stodoła z dnia 24/02/2005. Następnie zespół opuścili Anna Brachaczek i Hrabia Fochmann zakładając zespół BIFF, a POGODNO w 4-osobowym składzie przyjął wyzwanie stworzenia spektaklu na 27. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tak powstał spektakl OPHERAFOLIA, który swą premierę miał 11/03/2006 roku na deskach wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Zespół zdecydował się również nagrać piosenki z tego spektaklu, co zaowocowało płytą OPHERAFOLIA wydaną w 2007 roku przez wytwórnię Mystic Productions. Koszta związane z wystawieniem spektaklu nie pozwoliły jednak zespołowi na wyruszenie z nim w trasę po polskich teatrach i w związku z tym zespół wpadł na pomysł MONODRAMU ALINKA, gdzie przy muzyce granej na żywo przez zespół jeden z aktorów występujących we wrocławskim spektaklu przedstawiał absurdalny opis otaczającej go rzeczywistości.

Rok 2008 był kolejną przerwą w działalności zespołu i oddanie się ich członków w poszczególne poboczne projekty. I tak: Jacek “Budyń” Szymkiewicz wydał druga solową płytę pt: BASET wraz ze słuchowiskiem DUBLIN ONE WAY w reżyserii Krzysztofa Czeczota opowiadającym o emigracji zarobkowej współczesnego Polaka. Marcin Macuk nagrał bardzo dobrze przyjęte płyty z Katarzyną Nosowską UNISEXBLUES i NOSOWSKA/OSIECKA. Za UNISEXBLUES otrzymał nawet Fryderyka! Jarosław Kozłowski dołączył do grupy MITCH & MITCH, a także wraz z Michalem Pfeiffem zasilili szeregi zespołu BIFF Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmanna i w tym składzie nagrali płytę, która czeka obecnie na wydanie. Ponadto wystąpili na festiwalu piosenki w Opolu 2008. W chwili obecnej “Budyń” formuje skład zespołu RZEPAKU i przygotowuje się do nagrania i wydania kolejnej płyty ale już jako zespół RZEPAKU.

Dzieje się proszę Państwa! Dlatego zachęcamy Państwa do odwiedzania profili związanych ze wszystkimi członkami zespołu POGODNO, którzy udzielają się również w zespołach RZEPAKU, NOSOWSKA, MITCH & MITCH, a także BIFF

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group