Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4149
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pokaz „Słowiański jedwab – Len w odsłonie gothic&rock”

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 9:18
Autor: red
Wałbrzych: Pokaz „Słowiański jedwab – Len w odsłonie gothic&rock”
Fot. użyczone
W Zamku Książ odbyła się tegoroczna edycja projektu „Słowiański jedwab – Len w odsłonie gothic&rock”.

„Słowiański jedwab” to autorska marka wypracowana przez Esterę Grabarczyk. Odwołuje się do dawnego bogactwa Dolnego Śląska, jakim był len. Wydarzenie stanowiło pokaz modowo-artystyczny, w który zaangażowane były kobiety w różnym wieku.

Sam projekt ma na celu szerzenie przesłania, że każda kobieta może poczuć się wartościową i piękną biorąc udział w pokazie. Kolejnym, równie istotnym przesłaniem jest materiał dominujący w całej kolekcji, czyli len. Projekt „Słowiański jedwab” przypomina o bogactwie naszego regionu, bo Dolny Śląsk słynął niegdyś z produkcji lnu i tkactwa.

Organizatorem imprezy byli Estera i Andrzej Grabarczyk oraz Katarzyna Niemierowska i Fundacja Purpurowe Skrzypce. Organizację imprezy wsparło też wielu sponsorów, a wśród nich partnerem strategicznym był Powiat Wałbrzyski.
- Projekt "Słowiański jedwab" to wspaniałe przedsięwzięcie, na które składa się długa i ciężka praca uczestniczek począwszy od przygotowań kreacji, choreografii i finalnego pokazu. Jest to wspaniałe widowisko, promujące naturalny produkt jakim jest len. Cieszę się, że powiat wałbrzyski mógł uczestniczyć przy jego organizacji – powiedział po pokazie starosta Jacek Cichura.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group