Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5941
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Poker – zasady gry dla początkującego

Środa, 22 listopada 2023, 5:39
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Poker – zasady gry dla początkującego
Fot. użyczone
W pokera na świecie gra kilka milionów osób. Zalicza się go do najpopularniejszych gier karcianych nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach. Niektórzy grają zupełnie amatorsko i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pokerem, natomiast inna grupa osób bierze udział w różnego rodzaju turniejach i gra w pokera regularnie. Trzeba przyznać, że turnieje pokerowe są popularne, a dostępna w nich pula nagród jest gigantyczna! Początkujący gracze dość szybko zrażają się do pokera, dlatego że mają mylne przekonanie, że jest on bardzo skomplikowaną grą karcianą. Osoby, które chcą zacząć grać w pokera, powinny skupić się na zasadach tej gry i krok po kroku opanowywać kolejne rozwiązania. W tym tekście prezentujemy najważniejsze informacje dla początkujących graczy pokera, przedstawiamy zasady pokera, układ kart.

Ogólne zasady gry w pokera

Większość osób chociaż jeden raz w swoim życiu miała kontakt z pokerem. Część z nich grała w pokera, niektórzy obserwowali lub oglądali zacięte potyczki w karty. Ponadto grę w pokera często można zobaczyć w filmach czy serialach. Aby dobrze opanować grę w pokera, na początku należy poznać ogólne zasady gry, a dopiero później skupić się na bardziej rozbudowanych i skomplikowanych zagraniach, układach kart.

Do ogólnych zasad tej gry karcianej zaliczyć trzeba liczbę kart, która jest niezbędna do rozpoczęcia potyczki. W pokera gra się minimum jedną talią, która składa się z 52. kart. Kolejnym warunkiem jest obecność przynajmniej dwóch osób. Przyjęło się, że w grze nie powinno brać udziału więcej niż dziesięciu graczy. Przeważnie gra w pokera toczy się na pieniądze, żetony lub inne wcześniej ustalone rzeczy materialne, co wiąże się z wcześniejszą akceptacją zasad gry przez graczy.
 
Zasady gry dla początkujących

Początkujący gracze muszą wiedzieć, że podczas gry w pokera zasiadają przy tym samym stole. Fizycznie lub wirtualnie, jeśli gra toczy się online. Początek gry w pokera to tasowanie i rozdawanie kart, za które odpowiada dealer. Warto zaznaczyć, że rozdaje on wszystkim graczom po dwie karty. Zaczyna od osoby, która znajduje się na pozycji small blind, natomiast po lewej stronie od small blind ulokowany jest big blind. Gracz będący small blindem przed rozdaniem przekazuje do puli omówioną kwotę, natomiast big blind zobowiązany jest przeznaczyć jej dwukrotność. Gdy wszystkie karty zostaną rozdane to wówczas pierwszą decyzją podejmuje osoba znajdująca się po lewej stronie big blinda, a następnie gra przebiega według wskazówek zegara. Gra w pokera toczy się o skompletowanie najlepszego układu kart, a zwycięstwo w grze odnosi gracz, który posiada najwyższy układ kart. Jednym z głównych elementów gry w pokera są karty wspólne znajdujące się po każdym rozdaniu na środku stołu.
 
Poker w Polsce – zasady prawne

Gra w pokera w Polsce zmieniła się w 2016 roku, gdy znowelizowana została ustawa hazardowa, która miała wpływ na gry karciane oraz zakłady bukmacherskie. Dziś w Polsce firmy bukmacherskie oferują graczom możliwość obserwowania rozgrywki pokerowej, a nie uczestniczenie w niej. Po prostu gracze typują rozstrzygnięcia w danej części rozgrywki w pokera online. Połączenie zakładów z pokerem online jest rozwiązaniem, które zaproponowane zostało użytkownikom przez legalnych bukmacherów i jest w pełni zgodne z prawem.
 
Poker – układy

W grze w pokera wyróżnia się układy kart, jakie są możliwe do zgromadzenia przez graczy. Najsilniejszy układ kart wygrywa. Poniżej wymienimy wszystkie dziesięć układów kart w pokerze, od najmocniejszego do najsłabszego: poker królewski (ang. royal flush), poker (ang. straight flush), kareta (ang. four of a kind (Quads)), ful, full (ang. full house), kolor (ang. flush), strit (ang. straight), trójka (ang. three of a kind), dwie pary (ang. two pair), para (ang. one pair), wysoka karta (ang. high card).
 
Zasady gry w pokera – odmiany gry

Podczas gry w pokera można spotkać się z różnymi odmianami tej gry karcianej. Wyróżnia się następujące odmiany pokera: Poker Texas Holdem, Omaha Poker, Omaha High-Low, Poker pięciokartowy dobierany, 7 Card Sud, 2-7 Draw, Razz, Badugi.

Pełne zasady gry w pokera znajdziesz tutaj: https://betomania.pl/poker-zasady-jak-grac/.
 
Ile osób może grać w pokera

W zasadach gry w pokera nie ma ograniczenia co do liczby osób, która może brać udział w rozgrywce. Ze względów praktycznych przyjmuje się jednak, że w pokera nie powinno grać więcej niż dziesięć osób.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group