Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pół tony krajanki

Poniedziałek, 21 marca 2022, 7:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: red
REGION: Pół tony krajanki
Fot. Straż Graniczna
Straż Graniczna zatrzymała pół tony nielegalnej krajanki tytoniowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali i zabezpieczyli 500 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich oznaczeń akcyzą skarbową o wartości ćwierć miliona złotych. Do sprawy zatrzymano także 59-letniego Polaka, którego funkcjonariusze SG znali z przestępczej działalności.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze wytypowali i zatrzymali do kontroli na jednej z dróg wylotowych z Kamiennej Góry auto dostawcze. Pojazd ten już wcześniej znany był funkcjonariuszom jeleniogórskiej placówki, ponieważ jego właściciel kilka miesięcy wcześniej zatrzymany został z nielegalnym tytoniem i pociągnięty do odpowiedzialności karnej. I tym razem przeczucie nie zawiodło funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu auta i skontrolowaniu jego zawartości okazało się, że 59-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przewozi 500 kilogramów krajanki tytoniowej. Nielegalny towar zapakowany był w 25 worków ważących 20 kilogramów każdy.

Krajanka tytoniowa została zabezpieczona, a funkcjonariusze SG z Jeleniej Góry wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu.

Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego grozi wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
33%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group