Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2515
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pół tysiąca nowych miejsc pracy

Środa, 22 stycznia 2020, 10:22
Aktualizacja: Piątek, 24 stycznia 2020, 8:12
Autor: JAZ
Wałbrzych: Pół tysiąca nowych miejsc pracy
Fot. JAZ
Nowy rok ma przynieść wzrost zatrudnienia w wałbrzyskiej fabryce Toyoty. Na przełomie dwóch najbliższych lat firma ma przyjąć do pracy 500 nowych pracowników. Całość powiązana jest z rozbudową zakładu i uruchomieniem linii produkcyjnej przekładni hybrydowych.

Całość projektu ściśle wiąże się z pozyskaniem aż sześciu projektów związanych z technologią hybrydową. Ich wartość przekracza 2 miliardy złotych. Taka sytuacja sprawiła więc, że już w 2021 roku w Wałbrzychu zostaną uruchomione dwie linie produkcyjne. Będą na nich powstawać przekładnie elektryczne typu e-CVT. W kolejnym roku dojdzie model do silnika o pojemności 1,5l. Napęd będzie montowany między innymi do samochodu nowej generacji. W tym modelu Toyoty Yaris. Kolejnym ambitnym planem Toyoty jest w 2020 roku uruchomienie centrum badawczo-rozwojowego technologii hybrydowej, jak również rozbudowa hali odlewni oraz silników. Wiąże się to z uruchomieniem czterech nowych projektów, które mają być inwestycją w przyszłość. Szczególnie, że zmienia się rynek motoryzacyjny i technologia projektów hybrydowych będzie w najbliższym czasie motywem przewodnim na tym rynku. W związku z tym Toyota Motor Manufacturing Poland wciąż poszukuje nowych pracowników. Wymagania stawiane kandydatom to: wykształcenie minimum zawodowe i zdolności manualne. W przypadku logistyki wewnętrznej istotne są uprawnienia na wózki widłowe.
- Predyspozycje do pracy w Toyocie weryfikowane są podczas dnia rekrutacyjnego. Najważniejsze są zdolności manualne oraz chęć do rozwoju. W naszym centrum szkoleniowym uczymy nowych umiejętności i zawodu - podkreśla Magdalena Kaczmarek, manager działu kadr w Toyocie.

Osoby zainteresowane pracą w fabryce mogą śledzić bieżące oferty pracy publikowane na dedykowanej stronie kierunektoyota.pl

Twoja reakcja na artykuł?

10
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
9
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group