Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2843
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pół wieku głuszyckiej szkoły

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Czwartek, 19 listopada 2009, 7:45
Aktualizacja: 15:03
Autor: mobi
Magdalena Styś–Kruszelnicka, dyrektor szkoły
Fot. mobi
Mówią o niej, że jest szkołą rodzinną, bo wykształciła całe pokolenia. Już za kilka miesięcy będzie obchodziła swoje 50–lecie. Dyrekcja zachęca absolwentów do podzielenia się swoimi wspomnieniami i pamiątkami związanymi z nauką w szkole.

Założona w 1950 roku szkoła pierwotnie kształciła pracowników na potrzeby lokalnych zakładów włókienniczych, głównie ,,Piasta”. W obecny Zespół Szkół została przekształcona z Zasadniczej Szkoły Włókienniczej i Technikum dla Pracujących w 1992 roku. W przeciwieństwie do Zespołu Szkół w Boguszowie-Gorcach, nie uległa likwidacji w 2008 roku, bo od starostwa przejęło ją miasto.

- Obchody 50-lecia szkoły chcemy zorganizować w kwietniu. Planujemy m.in. wystawę fotografii, prac uczniowskich i eksponatów materialnych, np. pucharów. Dlatego też zachęcamy absolwentów do wypożyczenia nam tego rodzaju pamiątek - mówi Magdalena Styś-Kruszelnicka, dyrektor szkoły. - Zapewniamy, że będą odpowiednio zabezpieczone i zwrócone właścicielom – dodaje.

Obecnie w trzech klasach zawodowych i sześciu technicznych kształci się blisko 180 uczniów, wśród których są także stypendyści Prezesa Rady Ministrów oraz laureaci prestiżowych konkursów zawodowych, głównie gastronomicznych. – Zdawalność matur wynosi 98%, a pisemnych egzaminów zawodowych blisko 100% - nadmienia dyrektor. W planach jest utworzenie w przyszłym roku średniej szkoły wieczorowej dla dorosłych.

- Jesteśmy szkołą rodzinną. Nie tylko dlatego, że jest tu niewielu uczniów i panuje przyjazna atmosfera, ale także dlatego, że bardzo często uczęszczają tu uczniowie, których rodzice są absolwentami szkoły. Obecnie 85% uczniów to mieszkańcy Głuszycy – wyjaśnia Magdalena Styś-Kruszelnicka.

Celem mającej powstać z okazji 50-lecia wystawy będzie wyeksponowanie ciekawej i bogatej historii szkoły oraz jej roli w społecznym i kulturowym życiu miasta. Zatem jeśli ktoś posiada przedmioty związane z placówką, proszony jest o kontakt: tel. (0-74)8456-481.

- Wkrótce zostanie zaktualizowana nasza strona internetowa, z której będzie można się dowiedzieć więcej o przygotowaniach do jubileuszu – dodaje dyrektor szkoły.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group