• Wtorek, 28 stycznia 2020
  • Godz. 22:16
  • Imieniny: Radomira, Tomasza, Walerego
  • Czytających: 8512
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pola Nadziei

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 19 października 2019, 6:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 października 2019, 9:18
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Blisko 350 uczniów i podopiecznych wałbrzyskich i powiatowych szkół, przedszkoli i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wałbrzycha, wzięło udział w akcji „Pola Nadziei” przy wałbrzyskim Hospicjum im. Jana Pawła II.

Akcja o nazwie „Pola Nadziei” to prowadzona w Polsce od ponad 20 lat kampania polegająca na zbieraniu funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych. Pomysł wypłynął od brytyjskiej Organizacji Charytatywnej Marie Curie Cancer Care i pierwotnie służył pozyskiwaniu funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, oraz uwrażliwieniu społeczeństwa na los ludzi chorych i edukacji, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że podstawowymi zadaniami hospicjum jest nie tylko zwalczanie bólu i łagodzenie cierpień pacjenta, ale również pomoc rodzinie w opiece nad chorym, wspomaganie socjalne, profilaktyka i wsparcie rodzin w okresie żałoby.

Młodzież podczas akcji z ochoczą sadziła cebulki żonkili, które następnie wiosną zostaną sprzedane. Renata Wierzbicka, prezes Zarządu Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej, niemal od zawsze zaznacza, że październik jest miesiącem hospicyjnym. Z tego powodu dzieci z wałbrzyskich szkół rok w rok zapraszane są do sadzenia kwiatów. Takie akcje służą temu, by dzieci uczyły się, czym jest hospicjum. Pomaga im zrozumieć, do czego służy.

Młodzi ludzie z Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc oraz Czarnego Boru posadzili łącznie 1200 kwiatowych cebulek, a w zamian otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.
- Dziś oprócz sadzenia uczniowie zobaczyli hospicjum od środka, przeszli się po salach, odwiedzili chorych. W ten sposób chcemy pozyskać nowych wolontariuszy - mówi Renata Wierzbicka.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
1
14%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group