Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3341
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Pola Nadziei” w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: Szczawno - Zdrój
Wtorek, 18 października 2011, 7:22
Aktualizacja: Środa, 19 października 2011, 8:02
Autor: Sven
Fot. Sven
Już na wiosnę, spacerując w okolicy Domu Zdrojowego, zobaczymy połacie żółtych kwiatów. Nie będą to jednak zwykłe rabatki, ale „Pola Nadziei”.

W poniedziałek, 17 października, dzieci i młodzież ze szczawieńskich szkół i przedszkoli zasadziły cebulki żonkili na skwerze niedaleko Domu Zdrojowego. Na wiosnę będą na pewno widoczne i przypomną wszystkim, że są wśród ludzie chorzy, cierpiący, wymagający wsparcia.

W Wałbrzychu sadzenie cebulek żonkili stało się już tradycją. Od sześciu lat na terenie wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej dzieci i młodzież sadzą cebulki żonkili, które na wiosnę stworzą Pola Nadziei. W tym roku dołączyło Szczawno-Zdrój.

Przypomnijmy, że „Pola Nadziei” są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie.

Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji "Pól Nadziei". Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum". Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie "pola nadziei". 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę przekazała Organizacja MCCC”. (www.polanadziei.pl)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~fido 18-10-2011 9:34
http://www.100latnivea.pl/glosowanie głosować na plac zabaw bo jak narazie jesteśmy na 26 miejscu a musimy się zmieścić w 25 dlaczego niechcecie czegoś zrobić dla wałbrzych nawet głosować wam się niechce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group