Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Połakomili się na laptopy

Wtorek, 12 maja 2020, 7:27
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 8:35
Autor: red
REGION, Głuszyca: Połakomili się na laptopy
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch młodocianych mieszkańców Głuszycy trafiło w ręce policjantów z tej miejscowości. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem do jednej ze szkół podstawowych w tej miejscowości, której dokonali w zeszłym tygodniu.

Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy w ostatnich dniach pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do budynku szkoły przy ul. Kolejowej, z której zginęły laptopy o wartości 7,5 tysiąca złotych. W toku przeprowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze szybko ustalili, że za przestępstwem stoi dwóch mieszkańców tej miejscowości.

Mężczyźni w wieku 19 oraz 20 lat zostali zatrzymani w miniony piątek. Młodszy z młodocianych przestępców wpadł w ręce funkcjonariuszy po południu w Głuszycy Górnej. Przy sobie – w plecaku - miał jedno z urządzeń. Jego o rok starszy kolega także trafił na komisariat, ale kilka godzin później. 20-latek posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Policjanci odzyskali również drugiego laptopa, który znajdował się w miejscu zamieszkania 20-latka – w pomieszczeniu gospodarczym przy ul. Zielonej.

Obaj podejrzani usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do młodocianych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group