Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3836
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Policjanci się szczepią

Sobota, 27 marca 2021, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
Wałbrzych: Policjanci się szczepią
Fot. KMP Wałbrzych
W naszym mieście rozpoczęły się szczepienia mundurowych. W tymczasowym punkcie szczepień usytuowanym w Starej Kopalni zjawili się więc pierwsi policjanci, którzy otrzymali już swoją dawkę szczepionki. Jednym z pierwszych był również Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinsp. Arkadiusz Wojnowski.

Pierwszych 20 policjantów otrzymało swoją dawkę szczepionki, w tym Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinsp. Arkadiusz Wojnowski. W kolejce oczekuje jednak już blisko 250 funkcjonariuszy. Codziennie chęć zaszczepienia zgłaszają również kolejni mundurowi. Proces szczepień funkcjonariuszy powinien zakończyć się do końca kwietnia. Ma to duże znaczenie, gdyż każdy przypadek zarażenia koronawirusem powoduje wyłączenie policjanta na przynajmniej kilkunastodniowy okres z aktywności zawodowej. Wtedy to też inni mundurowi poddawani są kwarantannie, bądź izolacji domowej.

Przypominamy, że od początku pandemii na terenie całego Dolnego Śląska blisko 600 funkcjonariuszy było zakażonych koronawirusem COVID-19. W samym garnizonie wałbrzyskim zachorowało 75 policjantów. Jako że mundurowi, w związku z obowiązkami służbowymi, na co dzień mają kontakt z wieloma osobami, obecnie głównym priorytetem jest to, aby jak największa grupa funkcjonariuszy mogła zostać zaszczepiona.

Twoja reakcja na artykuł?

14
41%
Cieszy
12
35%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
9%
Złości
2
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group