Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 3555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Policjanci uratowali 68–latkę

Środa, 8 października 2014, 12:57
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:21
Autor: red
Wałbrzych: Policjanci uratowali 68–latkę
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu uratowali życie 68–letniej kobiecie, która straciła przytomność we własnym domu.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło trzy tygodnie temu w piątek, gdy dyżurnego pierwszego komisariatu w Wałbrzychu poinformowała zaniepokojona pracownica jednej z przychodni, zgłaszając, że od dwóch dni 68-latka nie przychodzi do pracy.

Natychmiast pod wskazany adres udali się policjanci pełniący tego dnia służbę. Drzwi do mieszkania kobiety były zamknięte. Mundurowi po rozmowie z lokatorami budynku ustalili, że od kilku dni nie mieli oni żadnego kontaktu ze swoją sąsiadką.

W związku z zaistniałą sytuacją, funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną. Po przybyciu strażaków, policjanci weszli do mieszkania kobiety i zastali ją leżącą na podłodze w stanie skrajnie wyczerpanym. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego prowadzili akcję reanimacyjną. Następnie 68-latka z przywróconymi funkcjami życiowymi trafiła pod opiekę lekarza i została przewieziona do szpitala.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura wyróżnił za taką postawę: st. asp. Marka Dziakowicza, st. asp. Dawida Kałę, st. sierż. Sebastiana Rakoczego, st. asp. Waldemara Rakowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group