Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3293
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci zabezpieczyli nielegalną wytwórnię alkoholu

Poniedziałek, 29 września 2014, 6:25
Autor: opr.red.
Region: Policjanci zabezpieczyli nielegalną wytwórnię alkoholu
Fot. www.walbrzych.policja.gov.pl
Wałbrzyscy policjanci zlikwidowali w Głuszycy nielegalną wytwórnię wyrobów spirytusowych. Zabezpieczono ponad 650 litrów alkoholu, aparaturę służącą do jego produkcji, a także papierosy bez znaków akcyzy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zdobyli informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców Głuszycy zajmuje się nielegalną produkcją wyrobów spirytusowych. Funkcjonariusze zaskoczyli 56-letniego mężczyznę w jego mieszkaniu. Po wejściu do środka ujawnili uruchomioną aparaturę produkującą alkohol.

Policjanci poza tym podczas przeszukania znaleźli ponad 650 litrów gotowego do sprzedaży nielegalnego towaru oraz blisko 5 tysięcy własnoręcznie robionych papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Po zdemontowaniu linii technologicznej służącej do wytwarzania alkoholu i zabezpieczeniu wszystkich produktów zatrzymanego przewieziono do komendy, gdzie usłyszał zarzuty nielegalnej produkcji oraz wprowadzenia do obrotu wyrobów alkoholowych, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 1 roku. Jak wyjaśnił z popełnienia czynu zabronionego uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna odpowie również za narażenie Skarbu Państwa na straty z tytułu nieopłaconej akcyzy szacowane na około 90 tysięcy złotych.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group