Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci zatrzymali po pościgu kierującego z zakazem sądowym

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 17 listopada 2017, 14:55
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Sceny jak z amerykańskiego filmu rozegrały się wczoraj w nocy na terenie powiatu wałbrzyskiego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach prowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło 16 listopada 2017 roku około godziny 4:30. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadący od strony Borówna w kierunku Czarnego Boru samochód marki Renault. Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Mieli przeczucie, że mężczyzna może nie mieć uprawnień do kierowania pojazdami. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze poinformowali przełożonego o zaistniałym zdarzeniu i rozpoczęli pościg. Sprawca, dzięki szybkiej reakcji dyżurnego i ustawieniu blokady policyjnej, został zatrzymany przy ul. Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. 27-letni mieszkaniec Stanowic nie zatrzymał się do kontroli, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy z aktualnie obowiązującym zakazem sądowym kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz samochodem niedopuszczonym do ruchu. W wyniku interwencji policjanci pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym.

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu oraz za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dalszy zakaz kierowania pojazdami, a za popełnione wykroczenia dodatkowo wysoka grzywna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kl 17-11-2017 15:49
Brawo policja!
~Boryslawiak 18-11-2017 1:13
Komendancie?! Znalazles podkladacza bomb w galerii???? Rozpisujesz się o niskich osiągnięciach a cos konkretnego? Handlarzy narkotyków w walbrzychu zatrzymaleś?
~do Borysławiaka 18-11-2017 13:33
Na wszystkich przyjdzie kolej. Bądż cierpliwy lub pomocny.Tego cwaniaczka z hospicjum tez już mają i nie o wszystkich dokonaniach policji musimy być informowani.
~król 18-11-2017 20:05
bądź miłościwy Borysławiaku cierpliwy :) a będzie Ci dane - tak to powiadają
~Zorientowany 18-11-2017 23:49
Wszystko fajnie bo to był przypadek napiszcie dlaczego pewna znana w wałbrzyskim podwórku osoba pomimo że już kilka lat ma zabrane prawko jeździ bezkarnie po naszych drogach i jakoś szanowna Policja wiedząc o tym nic z tym nie robi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group