Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Piątek, 14 grudnia 2018, 11:40
Aktualizacja: 11:52
Autor: red
REGION, Świebodzice: Policjanci zlikwidowali plantację konopi
Fot. KPP Świdnica
Świebodziccy policjanci w mieszkaniu młodego mężczyzny ujawnili i zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono 19 krzewów konopi indyjskich w zaawansowanej fazie wzrostu oraz ponad 800 gramów marihuany.

Policjanci Zespołu Kryminalnego komisariatu w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie działań operacyjnych ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może znajdować się nielegalna plantacja marihuany. Następnie potwierdzili te informacje.

W mieszkaniu w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu znaleźli kompleksową plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 19 doniczek z krzewami konopi indyjskich w trakcie uprawy w zaawansowanej fazie wzrostu oraz sprzęt do ich uprawy. Próbki zabezpieczonych roślin poddano badaniom, które potwierdziły, że zabezpieczone rośliny to marihuana.

Podczas sprawdzenia mieszkania mężczyzny, policjanci w jednym z pomieszczeń ujawnili reklamówkę z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Przeprowadzone na testerze narkotykowym badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja to marihuana, z której można uzyskać ponad 4000 porcji handlowych marihuany.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość to nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
23%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
15%
Złości
2
15%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group