Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Policjant pomógł rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala

Czwartek, 21 czerwca 2018, 9:46
Aktualizacja: 13:48
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Policjant pomógł rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj po południu policjant Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach pomógł rodzącej kobiecie i radiowozem ”na sygnałach” przewiózł ją do wałbrzyskiego szpitala położniczego. Dzięki jego szybkiej reakcji mieszkanka Szarocina w porę trafia pod opiekę lekarzy. Z naszych informacji wynika, że urodziła zdrową córeczkę.

Do policjanta pełniącego służbę w rejonie ul. Traugutta w Boguszowie-Gorcach około godziny 14:30 podbiegła pracownica jednej z restauracji, która poinformowała go, że w zaparkowanym kilkadziesiąt metrów dalej samochodzie znajduje się kobieta w zaawansowanej ciąży. Ciężarna uskarżała się na bóle i oświadczyła funkcjonariuszowi, że właśnie odeszły jej wody płodowe. Był to sygnał do rozpoczęcia akcji porodowej.

Policjant z Boguszowa-Gorc pomógł kobiecie przesiąść się do radiowozu. Liczyła się każda minuta i dlatego funkcjonariusz włączył w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe i przewiózł rodzącą do Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Wałbrzychu. Tam zespół medyczny udzielił ciężarnej fachowej pomocy. Kobieta w niedługim czasie urodziła zdrową córeczkę.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group