Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2424
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Policyjne podsumowanie długiego majowego weekendu

Wtorek, 7 maja 2013, 6:17
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Policyjne podsumowanie długiego majowego weekendu
Fot. red.
Za nami długi weekend majowy na drogach. Nad bezpieczeństwem kierujących w powiecie wałbrzyskim czuwali policjanci naszej komendy. Mimo apeli doszło do trzech wypadków, w których trzy osoby zostały ranne. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci pełniący służbę na drogach od wtorku do niedzieli nie tylko kontrolowali prędkość, ale też zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz na to, czy nie prowadzą samochodów będąc pod wpływem narkotyków. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego".

Obecność patroli na ulicach miasta Wałbrzycha oraz poza jego okolicami przyniosła skutek w postaci zatrzymania 12 nietrzeźwych kierujących. Policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Na drogach doszło do 35 kolizji. Na kierowców nałożono 148 mandatów karnych. Głównym przewinieniem była nadmierna prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych. Weekend dobiegł końca, jednak wciąż wałbrzyska policja apeluje o rozsądek, przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group