Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2695
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Półmetek zajęć wakacyjnych

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Półmetek zajęć wakacyjnych
Fot. OSK Podzamcze
W Ośrodku Społeczno–Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze kontynuowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Podczas spotkania z przedstawicielkami Urzędu Dozoru Technicznego omówione zostały zasady prawidłowego korzystania z ruchomych schodów i dźwigów osobowych. Szczególną uwagę zwracano na zachowanie bezpieczeństwa , w tym konieczności każdorazowego sprawdzenia przed otworzeniem drzwi, czy znajduje się z nimi kabina windy.

Natomiast funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili pogadankę na tematy związane z zagrożeniami, prezentowali dzieciom środki przymusu bezpośredniego, opowiadali o historii Straży Miejskiej i jej funkcjonowaniu.

Spotkanie z przedstawicielami Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji obejmowało prelekcję na temat produkcji, uzdatniania i oszczędzania wody. Zgodnie z hasłem „Wodę piję – zdrowo żyję” dzieci zachęcano do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz na aktywności sportowej. Gościliśmy również czołowego przed laty w kraju chodziarza, dwukrotnego olimpijczyka Romana Magdziarczyka, który po zakończeniu kariery energicznie zajął się popularyzacją biegania w swym rodzinnym Wałbrzychu.

Warsztaty edukacyjne zorganizowano również w Castoramie, gdzie dzieci składały wagony i lokomotywy z drewna. Edukacyjny i poznawczy charakter miały dwie wycieczki autokarowe. Podczas pobytu w Minieurolandzie w Kłodzku uczestnicy poznali najciekawsze miniatury wzorowane na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska. W fabryce papieru w Dąbrowicy dzieci zapoznały się z procesem produkcji papieru. Oprowadzający po fabryce dyrektor szczególną uwagę zwrócił na wykorzystywanie do produkcji papieru makulatury. Podkreślał, ze recykling celulozy pozwala oszczędzić energię, zredukować zanieczyszczenia wód i powietrza oraz ochronić przed wycięciem miliardy drzew. Po wizycie w fabryce dzieci przebywały w pobliżu schroniska „Szwajcarka” w Rudawskim Parku Krajobrazowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group