Chodzież: Polonia Chodzież zdemolowana

Piątek, 23 lipca 2010, 11:38
Aktualizacja: Sobota, 24 lipca 2010, 14:19
Do rozpoczęcia sezonu pozostały niespełna dwa tygodnie
Forma piłkarzy wałbrzyskiego Górnika rośnie. Na obozie w Chodzieży nasi rozgromili miejscową IV–ligową Polonię 9–2.

Pierwsza część meczu to przewaga Górnika, ale piłkarze z Chodzieży jeszcze starali się dotrzymywać kroku biało-niebieskim.

Na pierwszego gola nie musieliśmy długo czekać, bowiem w 9. minucie na lite strzelców wpisał się Bartosz Konarski. Kilka minut później skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Marcin Morawski i zrobiło się 0-2. Wtedy nastąpiło lekkie rozprężenie w szykach defensywnych Górnika i gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Nasi jednak jeszcze przed przerwą udowodnili, kto w tym meczu rządzi i za sprawą Dominika Janika podwyższyli na 1-3.

Druga połowa to prawdziwy festiwal goli. Miejscowym z minuty na minutę coraz bardziej brakowało sił, a Górnik się rozkręcał. Najpierw na listę strzelców wpisał się testowany obrońca Floty Świnoujście Michał Protasiewcz. Później swoje gole dorzucili jeszcze Daniel Zinke, Paweł Tobiasz, Marcin Morawski, Jan Rytko oraz Sławomir Orzech. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym celnym strzałem.

W sobotę nasi rozegrają kolejny mecz sparingowy. Tym razem ich rywalem będzie ekipa III-ligowych Czarnych Witnica. Po tym meczu zakończy się obóz i Górnicy powrócą do Wałbrzycha.

Polonia Chodzież - Górnik Wałbrzych 2-9 (1-3)

Górnik: Główka - Łaski, Wojtarowicz, Protasiewicz, D.Michalak - Kłak, Morawski, Zinke, Tobiasz - Konarski, Janik oraz Jaroszewski, Orzech, Wepa, Rytko, Moszyk, Duś