Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3699
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Polonia z Białorusi zwiedzi Zamek Książ

Poniedziałek, 25 lipca 2011, 15:37
Aktualizacja: 15:38
Autor: red.
Dolny Śląsk: Polonia z Białorusi zwiedzi Zamek Książ
Fot. CIT Wałbrzych
Marszałek Rafał Jurkowlaniec spotka się 26 lipca o 11.00 z młodymi Polakami mieszkającymi w białoruskim mieście Lida. Tego samego dnia goście zwiedzą Panoramę Racławicką i Ossolineum, a w środę wybiorą się do trzeciego co do wielkości zamku w Polsce – Książa.

Polonia z Białorusi, licząca ok. 50 osób, przyjechała do naszego kraju na zaproszenie Stowarzyszenia Komitetu Obywatelskiego Ziemi Kłodzkiej i spędzi u nas tydzień (22-31 lipca).

Uczniowie białoruskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych wizytę rozpoczęli od zwiedzania Warszawy, Jasnej Góry w Częstochowie, Sanktuarium Matki Boskiej w Wambierzycach i Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. W poniedziałek (25 lipca) młodzież z Białorusi obejrzała wystawę pt. "Karkonosze na dawnej fotografii' w Muzeum Sportu i Turystki w Karpaczu oraz zwiedziła Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach i Hauptmana w Jagniątkowie.

Z kolei, po jutrzejszym spotkaniu z marszałkiem województwa Rafałem Jurkowlańcem, czekają na nich zabytki Wrocławia m.in. Panorama Racławicka i Ossolineum. W środę zwiedzą trzeci co do wielkości zamek w Polsce - Książ w Wałbrzychu. A już pod koniec tygodnia wyjdą na wycieczkę do Drezna śladami Mickiewicza i Kraszewskiego oraz zwiedzą najważniejsze zabytki Republiki Czeskiej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group