Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 1713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Polska biega, pobiegaj i Ty!

Czwartek, 5 maja 2011, 17:59
Aktualizacja: 19:09
Autor: Sven
Wałbrzych: Polska biega, pobiegaj i Ty!
Fot. Sławomir Pawlik
W sobotę, 14 maja biegacze opanują Podzamcze. Tego dnia odbędzie się impreza biegowa pod nazwą „Polska biega” Po raz drugi współorganizatorem wałbrzyskich zawodów jest WSSE „Invest – Park”.

Inicjatorami i patronami medialnymi imprezy są „Gazeta Wyborcza”, Telewizja Polska oraz Polskie Radio Wrocław. Co sezon, gromadzi ona na starcie kilkadziesiąt tysięcy miłośników biegania, tylko w Wałbrzychu w ubiegłym roku było ich 500. Jak będzie tym razem, przekonamy się 14 maja na wałbrzyskim Podzamczu. Na zawodników czeka dystans główny o długości 3 km, całość – podobnie jak przed rokiem – odbędzie się pod hasłem „Polska biega z INVEST-PARKIEM”.

- Mamy nadzieje, że tego rodzaju imprez, promujących sport i propagujących zdrowy, sportowy styl życia będzie jak najwięcej. Liczę, że w tym roku, pomimo kaprysów pogodowych na starcie zjawi się podobna liczba uczestników, co w roku ubiegłym, a może nawet większa - mówi Mirosław Greber, Prezes WSSE „INVEST-PARK” Sp. z o.o.

Organizatorzy mają przygotowanych 800 numerów startowych, ale liczą na większą liczbę uczestników: - Zaprosiliśmy do udziału w imprezie wszystkie szkoły i przedszkola oraz kluby i stowarzyszenia biegaczy. Dla pierwszych 300 zgłoszonych uczestników mamy pamiątkowe koszulki – zachęcał do udziału w imprezie Tomasz Durajczyk z OSiR-u, będącego współorganizatorem zawodów.

Zabawa ma się rozpocząć o godzinie 11:00. Wtedy rywalizację rozpoczną przedszkolaki, a po nich kolejne kategorie wiekowe. Kulminacyjnym punktem zawodów będzie bieg w kategorii open. W oczekiwaniu na wręczenie nagród i certyfikatów potwierdzających uczestnictwo, najmłodsi będą mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz wziąć udział w grach, konkursach i zabawach sportowych.

Przewidziane są oczywiście nagrody. Pierwszych trzystu zarejestrowanych uczestników dostanie pamiątkowe koszulki, wszyscy otrzymają certyfikaty potwierdzające, że są amatorami biegania. Na koniec, każdy będzie mieć szansę w losowaniu nagród rzeczowych: skutera, rowerów, odtwarzaczy dvd i mp-3. Również wszyscy mogą liczyć na słodki poczęstunek i napoje.

I jeszcze jedna ważna informacja. Wszyscy nieletni muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna na uczestnictwo w imprezie. Wzór oświadczenia oraz wiele innych informacji znajduje się na stronie: http://www.polskabiega.pl/strona.php?p=129&b=2830.

Na koniec warto przypomnieć, że od początku istnienia WSSE „Invest –Park” zaangażowała się w działalność społeczną i charytatywną. Od 1997 roku przeznaczyła na te cele 600 tysięcy złotych: - Wspieramy szpitale, remonty i wyposażenie szkół, konkurs „Matematyczny muflon”, wspomagamy Dom Małego Dziecka w Wałbrzychu. W dziedzinie sportowej wspieramy pływanie (klub pływacki „Rekin” ze Świebodzic), kolarstwo (Klub kolarski „Wieża Anna” ze Szczawna - Zdroju) i biegi ( wałbrzyski OSiR). Postanowiliśmy stworzyć wałbrzyską „Strefę Sportu”. Chcemy, aby mieszkańcy mieli okazję poznać naszą firmą jako przedsiębiorstwo, które oprócz biznesu, angażuje się również w organizację inicjatyw, zarówno o charakterze sportowym, których jest zdecydowanie najwięcej, ale również takich o charakterze społecznym – tłumaczył Maciej Tyszka, kierownik departamentu promocji w „Invest – Parku”.

Uczestnictwo w życiu społecznym spółki wzrasta wraz z jej możliwościami finansowymi:
- W ramach „Strefy Sportu” co roku przewidujemy wsparcie kilku najważniejszych imprez sportowych w regionie tj. Polska Biega, zawodów o Puchar Europy 4X FESTINA NIGHT RACE oraz zawodów pływackich. Te dyscypliny wspieramy już od lat i na nich chcemy się skupić. Mamy również nadzieję, że do przyszłorocznego kalendarza imprez wspieranych w ramach „Strefy Sportu” dołączy kilka nowych projektów, w które będziemy mogli się zaangażować, także poprzez czynny udział. Szczegółowe informacje dotyczące „Strefy Sportu”, znaleźć będzie można w najbliższym czasie w tematycznej zakładce na stronie www.invest-park.com.pl. – zakończył Maciej Tyszka.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group