Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4634
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pomkniemy S3

Wtorek, 18 lipca 2023, 14:28
Autor: red
REGION: Pomkniemy S3
Fot. GDDKiA
We wrocławskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyła się narada na temat postępów w budowie drogi S3. Spotkanie z samorządowcami, wykonawcami i gestorami dróg odbyło się z inicjatywy dyrektor oddziału GDDKiA Lidii Markowskiej.

Z uzyskanych tam informacji wynika, że odcinkiem z Kamiennej Góry do Lubawki kierowcy pojadą jeszcze w tym roku. W przyszłym roku ma być oddany odcinek Kamienna Góra-Bolków.

Przedstawiciele GDDKiA poinformowali o planowanej organizacji ruchu po otwarciu pierwszego z omawianych odcinków. Ma ona uniemożliwić dojazd do granicy samochodom wielotonażowym do czasu zbudowania przez Czechów swojego fragmentu ekspresówki. Do tego czasu, a więc prawdopodobnie do roku 2028, ciężarówki nadal będą kierowane na południe Europy przez Jakuszyce.

- Dla Kamiennej Góry to ważna informacja. Oznacza ona, że mamy kilka lat na to, by wspólnie z władzami województwa wybudować łącznik drogi wojewódzkiej 367 (z Wałbrzycha) do węzła S3 w Ptaszkowie. Aktualnie trwają prace projektowe tego łącznika (obwodnicy Kamiennej Góry), finansowane przez samorządy powiatu kamiennogórskiego oraz urząd marszałkowski - mówi Janusz Chodasewicz, burmistrz Kamiennej Góry.

Innym poruszonym we Wrocławiu zagadnieniem była możliwość wykorzystania dróg, które powstały przy okazji budowy trasy S3. Chodzi o asfaltowe jezdnie w niektórych miejscach o szerokości nawet 6 metrów.

- W granicach Kamiennej Góry jest kilka takich dróg o różnej długości. W związku z tym na czwartek została zaplanowana wizja lokalna w terenie z udziałem przedstawicieli GDDKiA i wykonawcy S3. Dopiero po niej zastanowimy się w ratuszu, czy wspomniane drogi będzie można wykorzystać w przyszłości np. jako część systemu ścieżek rowerowych - kontynuuje burmistrz.

Twoja reakcja na artykuł?

37
71%
Cieszy
9
17%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
4
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group