Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5174
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pomoc dla Edwarda

Czwartek, 23 lutego 2023, 7:41
Autor: red
REGION: Pomoc dla Edwarda
Fot. organizatorzy
Wystarczyła chwila, by życie Edwarda Kruka z Jaworzyny Śląskiej całkowicie się zmieniło. 3 listopada doznał udaru, wygrał walkę o życie, ale teraz musi stoczyć bój o powrót do sprawności. Aby to było możliwe, potrzebne są czas i pieniądze.

Przed udarem Edward Kruk pracował na stanowisku kierownika bocznicy kolejowej.

- Wiodłem dobre i spokojne życie. Udaru niedokrwiennego mózgu doznałem 3 listopada. Objawy nastąpiły gwałtownie. Nagle poczułem uderzenie gorąca i osunąłem się na podłogę. Pomimo szybkiej pomocy, leczeniu i zabiegowi mechanicznego usunięcia skrzepliny z naczynia doszło do narastającego obrzęku mózgu. Wykonano u mnie zabieg kraniektomii odbarczającej czołowo-ciemieniowo-skroniowej prawostronnej. Niestety, podczas hospitalizacji wystąpiły u mnie liczne powikłania: niewydolność wielonarządowa, infekcja septyczna, odwodnienie, ostre zapalenie płuc, anemia, padaczka poudarowa. Wobec trudności z ustabilizowaniem mojego stanu zdrowia spędziłem 2 miesiące w szpitalu bez możliwości rehabilitacji. Wygrałem walkę o życie, teraz toczę bój o powrót do sprawności sprzed udaru. Po wyjściu ze szpitala zaangażowałem wszystkie dostępne środki na intensywną rehabilitację. Niedowład lewej części ciała, trudności z wypowiadaniem się, pomijanie lewej strony w polu widzenia są dla mnie bardzo kłopotliwe i trudne w codziennym funkcjonowaniu. Dochodzi do tego ostry ból kolana. To wszystko sprawia, że potrzebuję specjalistycznej rehabilitacji. Przed udarem pracowałem w administracji, ponieważ bardzo lubię kontakt z ludźmi. Czas wolny najchętniej spędzam na świeżym powietrzu, pielęgnując rośliny w ogrodzie. Nie spodziewałem się, że moje szczęście i poukładane życie w dosłownie jedną chwilę zniszczy choroba, która spowoduje, że będę skazany na pomoc innych osób w codziennym funkcjonowaniu – pisze Edward Kruk w opisie zbiórki.

Mężczyzna nie poddaje się jednak i chce jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności i pracy. Bardzo zależy mu na powrocie do dawnego stanu fizycznego i samodzielności. Obecnie leczy się w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie. Intensywne ćwiczenia przynoszą pierwsze efekty, jednak walka o powrót do sprawności trwa nadal.

Edward Kruk potrzebuje wsparcia w leczeniu. Środki na rehabilitację można przekazywać za pośrednictwem strony:

https://fundacjavotum.pl/kruk-edward/?fbclid=IwAR2...

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
71%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group