Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 6096
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Pomoc przyszła na czas

Środa, 1 września 2021, 12:35
Aktualizacja: 13:36
Autor: red
REGION, Głuszyca: Pomoc przyszła na czas
Fot. KMP Wałbrzych
Był wtorkowy poranek, kiedy dyżurny Komisariatu Policji w Głuszycy otrzymał zgłoszenie o nawoływaniu pomocy z jednego z mieszkań w tej miejscowości. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Dzięki informacji od sąsiadki i podjętym przez funkcjonariuszy działaniom schorowana 92–letnia kobieta trafiła na czas pod opiekę lekarzy specjalistów.

Gdyby nie właściwa reakcja sąsiadki, a następnie szybkie działanie głuszyckich policjantów, mogło dojść do tragedii. W mieszkaniu, które wskazała mieszkanka ul. Kłodzkiej, znajdowała się wołająca o pomoc seniorka. Było podejrzanie, że kobieta spadła z łóżka i nie może się podnieść. Funkcjonariusze szybko ustalili najbliższą rodzinę 92-latki. Wiedząc, że kobieta jest przytomna, udali się po klucze do mieszkania. Następnie weszli do środka, gdzie zastali leżącą na podłodze głuszyczankę.

Okazało się, że 92-latka spadła z łóżka i nie mogła się podnieść. Uskarżała się na silny ból w okolicy biodra. Najpierw sierż. szt. Agnieszka Kozak oraz post. Jakub Martynów udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, a później zaopiekowali się seniorką do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Decyzją lekarza głuszyczanka została przewieziona do szpitala, gdzie zapewniona została jej profesjonalna pomoc specjalistów. Dzięki informacji od sąsiadki oraz działaniom policjantów całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group