Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 3333
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pomóżmy wydać książkę z bajkami

Piątek, 23 marca 2018, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Pomóżmy wydać książkę z bajkami
Fot. użyczone
Wałbrzyszanka Irena Raszka zachęca do wsparcia jej inicjatywy.

- Od roku czytam dzieciom moje bajki w bibliotekach, szkołach, przedszkolach w Wałbrzychu i w innych miastach. W ubiegłym roku czytałam je również w czasie trwania akcji „Cała Polska czyta dzieciom". Widzę z jak wielkim zainteresowaniem maluchy słuchają. Na koniec takiego spotkania zawsze dostają jakiś mój wiersz, do którego robią swoje ilustracje. Z ogromnym zaangażowaniem wykonują rysunki i opowiadają co czują. Napisałam już około 3000 utworów o różnej tematyce - mówi Irena Raszka z Wałbrzycha. - Kiedyś moja bratowa Maryla, mieszkająca w Zielonej Górze, zrobiła mi niespodziankę i wykonała bajeczne ilustracje do niektórych wierszyków. Oprawiła je i tak powstała pierwsza bajeczka pt. „Słodkich snów", a potem następne. Jest ich pięć. Dwie wykonane specjalnie dla WOŚP zostały wystawione na licytację – jedna w Szkocji, druga w Polsce na portalu Alegro. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W styczniu tego roku wałbrzyszanka otrzymała jednorazowe stypendium od Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury w wysokości 4000 zł brutto. Niestety, jest to niewystarczająca kwota do wydania 500 egzemplarzy książki z bajkami pt. „Baje, bajki, rymowanki". Koszt druku jest trzykrotnie większy.
- W tym celu potrzebuję wsparcia. Na portalu crowdfundingowym polakpotrafi.pl umieściłam mój projekt z prośbą o wsparcie finansowe. Akcja potrwa do 29 kwietnia - informuje Irena Raszka.

https://polakpotrafi.pl/projekt/baje-bajki-rymowanki

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group