Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3519
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pomysły na spędzanie rodzinnego czasu bez wychodzenia z domu

Środa, 18 stycznia 2023, 5:40
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Pomysły na spędzanie rodzinnego czasu bez wychodzenia z domu
Fot. użyczone
Czas wolny, który można spędzić w gronie najbliższych, to czas wyjątkowy dla wielu rodzin. Chociaż zaleca się wykorzystywanie takich chwil na świeżym powietrzu, niestety nie zawsze jest to możliwe. Wtedy często pojawia się problem, co zrobić, by rodzinne popołudnia czy weekendy upłynęły miło dla każdego. Warto wówczas sięgnąć po rozwiązania o walorach rozwijających, które jednocześnie pozwolą na integrację domowników w formie dobrej zabawy.

Kreatywne zabawy dla dużych i małych

Kiedy domownicy są zmuszeni, by pozostać w pomieszczeniach, albo nie mają ochoty na wychodzenie - można rozważyć zorganizowanie wieczoru artystycznego w dowolnie wybranej formie. Może być to na przykład czas malowania farbami, rozkładając na podłodze gazety i wspólnie tworząc domowe arcydzieła. Warto wtedy uatrakcyjnić zabawę o dodatkowe akcesoria, jak włóczka, karton, jednorazowe sztućce, gąbeczki i co tylko domownicy będą chcieli wykorzystać.
Innym ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym jest wspólne ułożenie krótkiej piosenki do wybranej melodii. Idąc tym tropem, można też ułożyć wierszyki lub zgadywanki dopasowane do wieku zgadujących. Warto też zaplanować przygotowanie rękodzieła tylko z przedmiotów, które miały trafić do kosza, jak butelki plastikowe, słoiki, kartony czy niepotrzebne kartki.

Gry planszowe idealne na rodzinne wieczory

Czas wolny z najbliższymi można też spędzić na wspólnym graniu w różnego rodzaju gry, które zapewnią wszystkim dużo radości i doskonałą zabawę. W dodatku warto sięgnąć po gry planszowe o charakterze edukacyjnym, które przy okazji będą świetną metodą na naukę w wesołej formie. Mogą to być na przykład planszówki do nauki języków obcych albo wersje wymagające wykonywania obliczeń. Można także wybrać gry edukujące w zakresie geografii, historii, muzyki i wielu innych dziedzin.

Poza typowymi grami planszowymi rodzinny wieczór lub popołudnie można spędzić z grami, które wymagają ruchu od uczestników zabawy. Dzięki temu nawet pozostając w domu, gracze będą mieli motywację do rozruszania się i spędzenia czasu na aktywności fizycznej. Takie gry mogą na przykład wymagać wykonania określonego ćwiczenia lub zatańczenia. Dobrą zabawę i integrację zapewniają też gry ruchowe, które zmuszają do współpracy wszystkich graczy.

Rodzinne gotowanie w czasie wolnym

Spędzanie czasu wolnego w czterech ścianach to również doskonała okazja na rodzinne gotowanie. Jeśli w zabawie udział biorą też mniejsze dzieci, można znaleźć im bezpieczne zadanie, jak na przykład podawanie lub mycie warzyw i owoców. Maluchy uwielbiają też nakładanie czy dekorowanie potraw albo mieszanie składników. Podczas wspólnego gotowania można także nauczyć pociechy zasad zdrowego odżywiania się. W dodatku wielu dzieciom najlepiej smakują własnoręcznie przygotowane dania.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group