Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 5059
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Popis akrobatów

Sobota, 11 września 2021, 10:49
Aktualizacja: 10:51
Autor: JAZ
Wałbrzych: Popis akrobatów
Fot. JAZ
W Starej Kopalni można było zobaczyć występ etiopskich akrobatów, którzy są częścią grupy artystów z niepełnosprawnościami, część z nich to osoby niesłyszące, występują w Circus Debere Berhan, w pierwszym profesjonalnym cyrku w Etiopii.

Zajęcia sztuki cyrkowej dla dzieci z uboższych rodzin, umożliwiają poprawę ich warunków życia i daje możliwość przerwania cyklu ubóstwa. Cyrk Debere Berhan to pierwszy afrykański cyrk pracujący z dziećmi z niepełnosprawnościami, obejmuje obecnie członków, którzy są niesłyszący, niewidomi i fizycznie niepełnosprawni.

- Celem tego projektu i trasy cyrkowej jest aktywizacja, podzielenie się artystycznymi umiejętnościami, podniesienie świadomości i promowanie równych szans dla dzieci. Trasa cyrkowa jest prezentowana publicznie, w różnych miejscach na świecie. Selam Etiopia realizuje trzyletni projekt „Kultura wiedzie drogą”, który jest wspierany przez Ambasadę Szwecji, a cyrk jest jednym z czterech obszarów tematycznych projektu zajęcia. „Mam marzenia – Hava a dreams” to ciekawa opowieść o dążeniu młodej dziewczyny do spełnienia marzeń zostania muzykiem wbrew ostrym sprzeciwom rodziców. Spektakl zaprasza publiczność do dialogu w celu znalezienia kompromisu między silnymi tradycyjnymi przekonaniami rodziców a marzeniami młodej dziewczyny – tłumaczą organizatorzy.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury, Starą Kopalnią, Toyota Motor Manufacturing Poland, CULPEER4change oraz jest częścią programu Brave Kids 2021 finansowanego ze środków Gminy Wałbrzych, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group