Czytających: 4812

Europa: Porażka polskich koszykarzy z Łotwą

Środa, 28 lipca 2010, 20:40
Aktualizacja: 20:41
Polska reprezentacja męska w koszykówce do lat 18 uległa podczas Mistrzostw Europy ekipie Łotwy 59–63. Niezłe spotkanie zanotował Piotr Niedźwiedzki.

W drugim meczu II rundy Mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn do lat 18 nasi tym razem zmierzyli się z zespołem Łotwy.

Spotkanie stało na dość przeciętnym poziomie. Obie ekipy grały na niskiej skuteczności i główną wagę przywiązywały do gry defensywnej. Po dwóch kwartach nasi przegrywali 28-38. W trzeciej kwarcie Łotysze jeszcze powiększyli przewagę do 16 punktów i wydawało się, że Polacy nie zdołają zniwelować strat. Ostania kwarta to szaleńcza pogoń biało-czerwonych, którym jednak zabrakło czasu, by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

W tym meczu 14 minut na parkiecie przebywał wychowanek Górnika Piotr Niedźwiedzki. Zdobył 4 punkty trafiając 2 z 3 rzutów za dwa punkty. Niedźwiedzki dorzucił do tego dorobku 5 zbiórek, 1 asystę, 2 przechwyty i 2 bloki.